flamengol.net


Zapowiedź meczu Flamengo - Fluminense

Flamengo i Fluminense wracają na boisko po raz ostatni w tegorocznym Campeonato Carioca w środowy wieczór na stadionie Maracanã, wciąż bez publiczności. Po wygraniu 2:1 pierwszego finałowego meczu w ostatnią niedzielę, Rubro-Negro do końcowego triumfu wystarczy remis. W przypadku zwycięstwa Tricolor różnicą jednej bramki o tytule zadecyduje seria rzutów karnych.

Będzie to trzecie Fla-Flu z rzędu, ponieważ wcześniej oba kluby zagrały ze sobą w finale Taça Rio, gdzie po rzutach karnych górą byli podopieczni trenera Odaira Hellmanna. Fluminense, które w dwóch wcześniejszych grał udało się postawić, teraz spróbuje przezwyciężyć faworyzowanie Mengão.

Drużyna Rubro-Negro będzie miała zmiany w stosunku do ostatniej gry. Gabriel Barbosa, który w niedzielę otrzymał czerwoną kartkę jest zawieszony. Dobrą wiadomością jest, że do składu powinien wrócić Bruno Henrique, który nie zagrał w niedzielę ze względu na ból w lewej łydce i powinien stworzyć duet środkowych napastników razem z Pedro. Léo Pereira, Gérson Éverton Ribeiro, którzy zasiedli na ławce rezerwowych w niedzielę, mają duże szanse na powrót do wyjściowej jedenastki. Rafinha, który skręcił kostkę, przeszedł badania, które nie wykazały żadnego złamania. Prawy obrońca przechodzi intensywne leczenie, ale jego występ nie jest pewny.

Fluminense podchodzi do drugiego meczu finału Campeonato Carioca przeciwko Flamengo, bez większych zmian w stosunku do poprzedniej gry. Jedyną zmianą powinien być powrót do składu Nino, który nie wystąpił w niedzielę z powodu skręcenia lewego kolana. Obrońca trenował normalnie w poniedziałek i wtorek, więc będzie dostępny dla trenera Odaira Hellmanna. Tendencja jest taka, że zamie miejsce Digão.

Prawdopodobne składy:

Flamengo: Diego Alves; Rafinha (Matheuzinho), Rodrigo Caio, Léo Pereira, Filipe Luís; Arão, Gérson, Éverton Ribeiro, Arrascaeta; Bruno Henrique, Pedro.

Fluminense: Muriel; Gilberto, Matheus Ferraz, Nino, Egídio; Hudson, Dodi, Yago; Nenê, Marcos Paulo, Evanílson.

Zawodnik meczu

Willian Arão: Flamengo 2:0 Palmeiras

Ocena: 7,0
Zdjęcie tygodnia
Flamengo wygrywa z Palmeiras i zmniejsza dystans do lidera Internacionalu.
Video


Wygrywając z Palmeiras, Flamengo pokazało, że jeszcze nie złożyło broni w walce o tytuł.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX