flamengol.net


Zapowiedź meczu Fluminense - Flamengo

Cztery dni po pojedynku w finale Taça Rio, Fluminense i Flamengo dokonują rewanżu w niedzielę na stadionie Maracanã, w pierwszym finałowym spotkaniu Campeonato Carioca. Będzie to czwarty klasyk Fla-Flu w tym sezonie: do tej pory każda z drużyn triumfowała po jednym razie i raz był remis ze smakiem zwycięstwa dla Tricolor, którzy wygrali po serii rzutów karnych.

Fluminense, które jest gospodarzem pierwszego finału będzie chciało powtórzyć wyczyn z ostatniej środy, kiedy zatrzymało swojego rywala i wygrało po karnych. Flamengo, mistrz Taça Guanabara, straciło szansę na wcześniejsze mistrzostwo stanowe, ale pozostaje faworytem finału w dwóch meczach. Drugie i ostatnie spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, także na stadionie Maracanã.

Trener Odair Hellmann nie będzie w stanie powtórzyć składu, który zaskoczył Flamengo w finale Taça Rio, ponieważ stracił Nino, jednego z głównych zawodników tego sezonu, który skręcił kolano. Digão zajmuje jego miejsce. Reszta drużyny będzie taka sama, jak w środę, a strategia z niskim i intensywnym pressingiem i atakiem na piłkę, musi zostać utrzymana.

Po porażce w serii rzutów karnych w finale Taça Rio, drużyna dowodzona przez trenera Jorge Jesusa obiecuje wejść na boisko w tę niedzielę z inną postawą, bardziej "Flamengo", jak Mister lubi to określać. Szkoleniowiec nie będzie mógł skorzystać z Bruno Henrique, który został oszczędzony ze względu na ból w lewej łydce, ale reszta drużyny będzie taka sama.

Prawdopodobne składy:

Fluminense: Muriel; Gilberto, Matheus Ferraz, Digão, Egídio; Dodi, Hudson, Yago; Nenê, Marcos Paulo, Evanilson.

Flamengo: Diego Alves; Rafinha, Rodrigo Caio, Léo Pereira, Filipe Luís; Arão, Gérson, Éverton Ribeiro, Arrascaeta; Gabriel Barbosa, Pedro (Michael).

Zawodnik meczu

Willian Arão: Flamengo 2:0 Palmeiras

Ocena: 7,0
Zdjęcie tygodnia
Flamengo wygrywa z Palmeiras i zmniejsza dystans do lidera Internacionalu.
Video


Wygrywając z Palmeiras, Flamengo pokazało, że jeszcze nie złożyło broni w walce o tytuł.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX