flamengo.com.pl


Arrascaeta zdobywa setną bramkę w karierze

Dzięki wspaniałej bramce, która zamknęła wynik poniedziałkowego meczu, Giorgian De Arrascaeta był jednym z głównych bohaterów wysokiej wygranej Flamengo nad Madureirą na stadionie Raulino de Oliveira we Volta Redonda. Swoim drugim golem w w tym sezonie, pomocnik osiągnął ważny cel - setny oficjalny gol w swojej karierze.

Giorgian De Arrascaeta od wczoraj, ma na swoim koncie sto bramek strzelonych w 356 meczach rozegranych w karierze dla swoich dotychczasowych klubów: Defensor Sporting, Cruzeiro i Flamengo. Warto wspomnieć, że Urugwajczyk również trzykrotnie umieszczał piłkę w siatce rywala, grając dla drużyny narodowej Urugwaju. Jednak bramki te padały w meczach towarzyskich i dlatego nie są uważane za oficjalne.

Jeśli wcześniej 26-latek miał średnio 0,48 udziału w bramkach na mecz, to po dołączeniu do Mais Querido liczba ta wzrosła do 0,63. Występując w koszulce Manto Sagrado, Giorgian De Arrascaeta rozegrał 104 spotkania, w których strzelił 32 gole i zaliczył 33 asysty. Ponadto zawodnik zdobył już siedem tytułów z Mengão: dwa Campeonato Brasileiros, jeden Copa Libertadores, jeden Supercopa do Brasil, dwa Cariocas i jedno Recopa Sudamericana.

STATYSTYKI GIORGIANA DE ARRASCAETY DLA FLAMENGO:

- 104 mecze

- 32 bramki

- 33 asysty

- 0,63 udziału w bramce na mecz

- 7 zdobytych tytułów

Po wysokim zwycięstwie z Madureirą, zarówno pomocnik jak i reszta drużyny koncentrują się na finałowym meczu o Supercopa do Brasil przeciwko Palmeiras. Spotkanie to odbędzie się w najbliższą niedzielę na stadionie Mané Garrincha w Brasílii.

  • dodał: Anusz
  • 06.04.2021; 12:21
  • źródło: colunadofla.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Giorgian De Arrascaeta: Flamengo 2:1 Internacional

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Mistrzowstwo na wyciągnięcie ręki, Flamengo wygrywa z Internacionalem i zostało liderem.
Video


Na kolejkę przed końcem Brasileirão, Flamengo obejmuje prowadzenie w tabeli i jest blisko mistrzostwa.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX