flamengo.com.pl


David Luiz: Dzięki temu mam tlen

"Jeżeli głos ludu jest głosem Boga, Nação wezwał mnie i jestem tutaj". W filmie prezentacyjnym David Luiz pozostawił kibiców Flamengo zakochanych w oświadczeniu. To rodzaj miłości od pierwszego wejrzenia. Pasja, która na początku była platoniczna, ale która zadecydowała o podjęciu najtrudniejszej decyzji: powrotu do Brazylii po 14 latach gry w Europie.

David Luiz dał swoją pierwszą konferencję prasową jako gracz Flamengo w poniedziałek w Ninho do Urubu. Po pierwszych badaniach, zaczyna już myśleć o swoim debiucie w koszulce Rubro-Negro. Chwila spotkania z brazylijskim fanem, który tak dużo obserwował go z daleka.

"To kolejne duże wyzwanie w moim życiu. Podczas spaceru zrozumiałem, że zawsze lubiłem to, co dało mi tlen do poszukiwań. To wielkie wyzwania, trudne rzeczy. Miałem kilka różnych scenariuszy, w których mogłem wybrać spokojniejsze życie, więcej spokoju, ale lubię robić to, co czuję w sercu. Wróciłem do tego, co Bóg ma w moim życiu za celu i co mam w sercu". - powiedział David Luiz.

David Luiz opuścił Brazylię w 2007 roku, po zaledwie dwóch sezonach gry w Vitórii. Od tego czasu przyjazd do Brazylii zawsze był otoczony uczuciami na powierzchni. W 2013 konsekracja zdobyci Pucharu Konfederacji na stadionie Maracanã. W 2014 roku trauma 1:7 z Niemcami na Mineirão.

Ostatni raz, kiedy David Luiz wystąpił na boisku w kraju, miał miejsce 26 marca 2016 roku, kiedy reprezentacja Brazylii zremisowała 2:2 z Urugwajem na Arena Pernambuco. Czas zabić tęsknotę.

"To jedna z najlepszych stron, jakie przeżyję w mojej karierze" - dodał zawodnik.

David Luiz podpisał kontrakt z Flamengo do końca 2022 roku, z klauzulą ​​odejścia jeśli nie przystosuje się do brazylijskiego futbolu i zechce wrócić do Europy. Jeśli jednak zależy to od sympatii, obrońca jest już w domu i w ramionach kibiców Rubro-Negro.

Sprawdź inne fragmenty wywiadu

Pierwsze słowa

"Z ogromną przyjemnością i wzruszając serce mówię, że jestem graczem Flamengo. Po pierwsze, chcę podziękować prezydentowi Marcosowi, Bruno i wszystkim ludziom, którzy przyczynili się do tego, że spełniłem to marzenie. Sami nigdzie nie docieramy, sami o niczym nie decydujemy, a najważniejsi są ludzie. Nie możemy być szczęśliwi sami. Było wielu ludzi, którzy wpłynęli na mnie, pokierowali mną i pokazali, jak wielkie będzie to wyzwanie. Marcos spróbował szczegółowo określić czas, jaki zajęło nam podjęcie decyzji. Są to decyzje trudne w sensie życiowym, ale dobrze przemyślane. A kiedy jesteś szczery i myślisz we właściwy sposób, podziel się tym, masz spokojną decyzję, spokojną i całkowicie szczęśliwą. Znam swoje wyzwania, znam świetny projekt i Flamengo. Flamengo zawsze był świetny i zawsze będzie świetny, ale dziś udaje im się dawać wspaniałe rzeczy dzięki solidnemu projektowi".

Rozpoczęcie negocjacji

"W mojej piłkarskiej podróży była niezliczona ilość momentów, kiedy miałem szczęście poznać ludzi w Flamengo, którzy i tak robili świetną robotę. Kiedy naprawdę zaczęliśmy o tym rozmawiać, był to wyjątkowy dzień, o którym nie zapomnę".

Projekt hegemonii

"To mnie porusza, motywuje i sprawia, że ​​dalej gram w piłkę. To sprawia, że ​​mam taką samą energię. Wyjechałem jako chłopiec, ale wróciłem też jako chłopiec, pełen energii i pasji. Piłka nożna to moje życie".

Adaptacja

"Adaptacja będzie łatwa. Znam wielu zawodników w składzie i widać, co emanuje w tej drużynie. Emanuje radością, współczuciem, harmonią. Bardzo łatwo wczuć się w atmosferę wypełnioną w pozytywnym kontekście".

Reprezentacja

"Moja głowa jest całkowicie zwrócona do Flamengo. Moja decyzja o przyjeździe tutaj polegała na sprostaniu wszelkim wyzwaniom i ambicjom. U piłkarza, jeśli nie ma ambicji reprezentowania swojego kraju, jest w złym zawodzie. Mam ambicję. Przyszłość należy do Boga".

Brazylijska piłka nożna

"Piłka nożna to niespodzianka, to frazes tego wyrażenia, ale trochę już znam. Codziennie zmierzę się z krótko- i długoterminowymi wyzwaniami, ale będę wiedział, jak sobie z tym wszystkim poradzić. Chcę tego na całe życie, chcę być tutaj, chcę być na boisku biegając i poświęcając się dążeniu do jak najlepszej kondycji fizycznej. Robienie tego, co kocham najbardziej, czyli grę w piłkę nożną".

Decyzja o powrocie do Brazylii

"Adaptacja ode mnie, rodziny, więzów przyjaźni, zwykłych ludzi. To nas porusza. Często nie zdajemy sobie sprawy, że ważne jest, aby pamiętać, że to ludzie dają nam szczęście, że z drugiej strony jest część ludzka. Dla mnie to bardzo ważne. To, za czym mi najbardziej brakowało i co skłoniło mnie do myślenia, to ludzie, których spotkałem. Ale mam też okazję poznać nowych ludzi i przeżyć nowe chwile, które przyniosą mi szczęście".

Różnica między Europą a Brazylią

"Z dnia na dzień to zobaczę. Muszę przygotować się na wszelkiego rodzaju trudności".

  • dodał: MentiX
  • 13.09.2021; 19:16
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Éverton Ribeiro: Corinthians 1:3 Flamengo

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Scalenie - Gabriel Barbosa i Bruno Henrique świętują kolejne udane wspólne zagranie zakończone golem.
Video


Szósty mecz i szóste zwycięstwo Flamengo pod wodzą Renato Gaúcho.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX