Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Flamengo monitoruje sytuację w Urugwajczyków

flamengo.com.pl


Flamengo monitoruje sytuację w Urugwajczyków
Twitter Flamengo

Po awansie Urugwaju do półfinału, który wyeliminował Brazylię, Flamengo wie, że będzie mogło liczyć na urugwajski kwartet dopiero po zakończeniu Copa América. Rubro-Negro z daleka monitorują występy każdego zawodnika i współpracują z departamentem medycznym reprezentacji Urugwaju.

Matías Viña został zmieniony z powodu zmęczenia mięśniowego, jak ujawnił selekcjoner Marcelo Bielsa po awansie La Celeste. Jednak u lewego obrońcy nie zdiagnozowano żadnej kontuzji. Flamengo śledzi krok po kroku nie tylko Matíasa Viñy, ale także Guillermo Vareli, Nicolása de la Cruza i Giorgiana de Arrascaety.

"W przypadku Viñy nie było to uszkodzenie mięśni, lecz zmęczenie tylnej części mięśnia, które może być wstępem do kontuzji." - ujawnił Marcelo Bielsa.

Flamengo rozumie, że opieka nad zawodnikami jest wspólną odpowiedzialnością, nawet jeśli są do dyspozycji reprezentacji. Urugwaj zakwalifikował się do półfinału Copa América, co oznacza, że będzie miał do rozegrania co najmniej dwa mecze: półfinał oraz finał lub mecz o 3. miejsce.

URUGWAJCZYCY NA COPA AMÉRICA

• Matías Viña: 4 mecze (wszystkie jako podstawowy zawodnik) - 289 minut na boisku

• Guillermo Varela: 1 mecz (jako rezerwowy) - 12 minut na boisku

• Nicolás de la Cruz: 4 mecze (wszystkie jako podstawowy zawodnik) - 265 minut na boisku

• Giorgian de Arrascaeta: 3 mecze (jeden mecz jako podstawowy zawodnik) - 73 minuty na boisku

Flamengo nie będzie mogło liczyć na kwartet Urugwajczyków w meczu przeciwko Fortalezie, który odbędzie się w nocy z czwartku na piątek na stadionie Maracana. Ponieważ spotkanie z Internacionalem nie ma jeszcze ustalonej daty, Tite będzie miał tylko jeden mecz bez powołanych zawodników. Później Rubro-Negro wrócą na boisko dopiero 20 lipca w starciu przeciwko Criciúmie w Brasília.

Copa América kończy się w weekend 13 (mecz o trzecie miejsce) i 14 lipca (finał). W zależności od daty, kiedy zawodnicy wrócą do Flamengo, Matías Viña, Guillermo Varela, Nicolás de la Cruz i Giorgian de Arrascaeta będą mieli praktycznie wolny tydzień na przygotowania z Tite.

  • dodał: MentiX
  • 07.07.2024; 19:25
  • źródło: globoesporte.com
  • foto: Twitter Flamengo
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Gérson: Flamengo 2:1 Bahia

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
David Luiz cieszy się z trafienia, które zapewniło Flamengo wygraną 2:1 nad Bahią.
Video


Pomimo osłabienia, Flamengo walczyło do końca i odniosło zwycięstwo 2:1 nad Bahią.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX