flamengo.com.pl


Flamengo pokazuje siłę, zróżnicowany repertuar i przekazuje wiadomość

Są zwycięstwa i zwycięstwa, a ta wygrana Flamengo nad Palmeiras w niedzielę w São Paulo ma inną wagę, z twarzą wiadomości dla rywali. W starciu z jednym z najpotężniejszych przeciwników, osłabiona drużyna Renato Gaúcho pokazała siłę zespoły, dużą zdolność adaptacji i potwierdziła swój status kandydata do tytułu - 88,9% skuteczności Renato.

Nawet bez Gabriela Barbosy, Bruno Henrique, Filipe Luísa, Diego i Rodrigo Caio, Flamengo zapewnił sobie styl posiadania piłki i wysoką jakość techniczną. Zejście Giorgiana De Arrascaety z problemem mięśni w zaledwie w 23. minucie zmieniło dynamikę spotkania, ale zespół wiedział, jak się dostosować i pokazał, że repertuar jest świetny.

Gol Palmeiras był mieszanką zasług Wesleya i wahania Mauricio Isli, ale ogólnie system defensywny działał dobrze (z Davidem Luizem jako widzem) i wspierał drużynę, która była zabójcza przeciwko Palmeiras, ze szczególnym akcentem Michaela.

Éverton Ribeiro wrócił ze zgrupowania reprezentacji Brazylii z dużą pewnością siebie i dobrze zagrał. Z jego prawej nogi, 15 sekund po golu Palmeiras, perfekcyjnie dośrodkował na głowę Michaela.

W drugiej połowie kolejny gol od rezerwowego, z pomocą innego rezerwowego. Vitinho wykonał rzut rożny, a Pedro skierował futbolówkę do siatki. Dzięki tej przewadze Flamengo poradził sobie w meczu, wiedział, jak kontrolować naciski Palmeiras i zabił grę kolejnym golem Michaela (i kolejnym podaniem Vitinho), tym razem po dryblingu i kopnięciem w róg.

"Grupa udzieliła dziś odpowiedzi przeciwko świetnemu przeciwnikowi. Mamy bardzo dobry zwrot. Teraz kontynuujemy naszą pracę. Jesteśmy na tropie tych, którzy są przed nami, bo naszym celem jest także walka o tytuł Brasileiro". - powiedział po grze Renato Gaúcho.

PIERWSZA GRA ANDREASA PAREIRY JAKO STARTERA

Mecz był również pierwszym razem, gdy Andreas Pereira wystąpił w wyjściowym składzie. Wybrany na następcę Diego, wykazał się jakością techniczną i wyrafinowanym podaniem, chociaż dostosowanie jego pozycji zajęło trochę czasu. W drugiej połowie był bardziej partycypacyjny i pokazał, że będzie przydatny.

Po kapitalnym zwycięstwie nad Palmeiras, misją Flamengo jest odzyskanie swoich graczy, z ryzykiem, że lista osłabień wzrośnie o Giorgiana De Arrascaetę i Pedro, którzy również opuścili boisko z bólem, ale gra dała Renato pewność, że może ufać nie tylko starterów.

Flamengo wraca na boisko w najbliższą środę, aby zmierzyć się z Grêmio w Copa do Brasil na stadionie Maracanã. I z dużą przewagą, bo wygrał 4:0 w Porto Alegre.

  • dodał: MentiX
  • 13.09.2021; 08:19
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Éverton Ribeiro: Corinthians 1:3 Flamengo

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Scalenie - Gabriel Barbosa i Bruno Henrique świętują kolejne udane wspólne zagranie zakończone golem.
Video


Szósty mecz i szóste zwycięstwo Flamengo pod wodzą Renato Gaúcho.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX