flamengol.net


Gabigol ma średnią blisko najlepszych strzelców Flamengo

Od stycznia 2019 roku, fani Flamengo przyzwyczaili się do świętowania goli strzelonych przez Gabriela Barbosę. Od tego czasu, napastnik wpisywał się na listę strzelców 54 razy w 69 meczach, co daje średnio 0,78 bramki na mecz. Te liczby są blisko najlepszych strzelców w historii klubu, takich jak Romário. W rzeczywistości istnieją przypadki, w których napastnik przewyższa pod tym względem wielkie nazwiska drużyny z Gávea, podobnie w tym Zico.

Najlepszy strzelec w historii, a zarazem największy idol Flamengo, grając w Mengão zdobył 508 bramek w 730 występach. Średnia Zico to 069 gola na spotkanie.

Wśród dziesięciu najlepszych strzelców w historii Rubro-Negro, Gabriel Barbosa ma lepszą średnią niż siedmiu, pomimo, że w liczbach bezwzględnych jest daleko od wejścia do pierwszej dziesiątki. Índio, który grał we Flamengo w latach 1949–1957 jest na dziesiątym miejscu ze 144 bramkami w 218 występach.

Wypożyczony z Interu Mediolan, Gabriel Barbosa strzelił 43 gole w 59 meczach w sezonie 2019, będąc jednym z kluczowych zawodników w zwycięskiej kampanii w Copa Libertadores i Cameponato Brasileiro. Flamengo wykupiło napastnika, który popisał umowę do grudnia w 2024 roku. Oznacza to, że Gabigol będzie miał okazję, aby zbliżyć się na najlepszych strzelców w historii Flamengo. Jeśli chodzi o ten wiek, to Gabriel Barbosa jest już drugim najlepszym strzelcem, zaraz za Renato Abreu.

  • dodał: MentiX
  • 20.03.2020; 12:25
  • źródło: lancenet.com.br
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Giorgian De Arrascaeta: Flamengo 2:1 Portuguesa

Ocena: 7,0
Zdjęcie tygodnia
Zawodnicy Flamengo cieszą z bramki Arrascaety, która zapewniła zwycięstwo nad Portuguesą.
Video


Bez obecności kibiców, Flamengo wygrało rzutem na taśmę z Portuguesą zdobywając gole w ostatnich minutach.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX