flamengo.com.pl


Gabriel Barbosa: Szczęśliwy z powodu zwycięstwa

Po zdobyciu gola w sobotnim zwycięstwie nad Madureirą na stadionie Maracanã, Gabriel Barbosa zmienił swoją typową celebrację na ręce połączone w znak modlitwy. Był to jeden z serii hołdów dla dziesięciu chłopców, którzy przed rokiem zginęli w pożarze w centrum sportowym Ninho do Urubu.

"Cieszę się ze zwycięstwa, ale przykro mi z powodu tego, co wydarzyło się rok temu." - powiedział Gabriel Barbosa.

Było kilka hołdów dla "Garotos do Ninho" na Maracanie i poza nią. W okolicy kwiaty i sztandary umieszczono przy ścianie z twarzami ofiar tragedii. Na trybunach fani wzięli sztandary z twarzami i nazwiskami 10 młodych ludzi. Zawodnicy wyszli na boisko w białej koszuli z napisem "Nasza dziesiątka" i grali z imionami chłopców na plecach. Oprócz minuty ciszy przed pierwszym gwizdkiem arbitra, fani spędzili 10 minut bez śpiewania, a następnie śpiewali "Garotos do Ninho".

"Czuliśmy to, słyszeliśmy hołdy. Płaczemy też za nich. Ale hołdy też były piękne." - dodał napastnik.

Na listę strzelców ponownie wpisał się wprowadzony Pedro, dla którego było to także drugie trafienie w sezonie. Gabriel Barbosa pochwalił kolegę i po raz kolejny odrzucił "walkę" o miejsce w składzie.

"Próbują tak wywołać tę kontrowersję, że to on jest moim cieniem (śmiech), ale w ogóle nie ma cienia. Bardzo się cieszę, że przyszedł i ponownie strzelił gola. Michael również wszedł bardzo dobrze. To jest okres dostosowawczy zarówno dla nich, jak i dla nas. Radzą sobie bardzo dobrze. Bardzo się cieszę z kolejnego gola Pedro." - zakończył Gabriel Barbosa.

  • dodał: MentiX
  • 09.02.2020; 12:48
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Thiago Maia: Ceará 2:0 Flamengo

Ocena: 5,5
Zdjęcie tygodnia
Koniec dobrej serii. Flamengo po słabej grze przegrało 0:2 z Ceará.
Video


Po słąbej grze, zwłaszcza w drugiej połowie, Flamengo przegrało na Arena Castelão z Ceará.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX