flamengol.net


Miasto nie zaleca powrotu do treningów

Po tym, jak piłkarze Flamengo odbyli trening na dwóch boiskach centrum treningowego Ninho do Urubu, miasto Rio de Janeiro oświadczyło, że nie zaleca powrotu do ćwiczeń.

Za pośrednictwem oświadczenia, władze miasta podały, że są w kontakcie z klubem w celu przekazania stanowiska miejskiego komitetu naukowego.

"Miasto Rio na razie nie zaleca powrotu treningów. Miejski sekretarz zdrowia Beatriz Busch prowadzi rozmowy z klubem w celu przekazania stanowiska miejskiego komitetu naukowego, którego celem jest powstrzymanie rozprzestrzeniania się COVID-19 i dbanie o zdrowie ludzi." - brzmi komunikat.

Stanowa Federacja Piłkarska Rio de Janeiro (FERJ) oświadczyła, że ​​wspiera powrót do treningów, o ile nie wpływa to na rozpowszechnianie się koronawirusa.

"FERJ popiera to, co się dzieje z ostrożnością, odpowiedzialnością i ścisłym przestrzeganiem protokołów, opartych na spójnej, logicznej i naukowo skonstruowanej bazie medycznej, która pozwala i oferuje bezpieczeństwo biologiczne, nie powoduje szkód dla osób trzecich, przyczynia się do promocji zdrowia indywidualnego i zbiorowego oraz  nie wpływa na walkę z rozprzestrzenianiem się COVID-19. Należy zauważyć, że ćwiczenia są częścią fizjoterapii, która z definicji jest nauką o zdrowiu stosowaną do badania, diagnozy, zapobiegania i leczenia funkcjonalnych dysfunkcji kinetycznych narządów i układów. Znając zastosowany protokół medyczny i wykonane procedury, nie ma przeciwwskazań i należy sobie wyobrazić znacznie większe bezpieczeństwo i mniejsze ryzyko niż u ludzi w supermarkecie lub aptece." - brzmi komunikat FERJ.

W poniedziałek Flamengo przeprowadziło nowe testy na obecność COVID-19 wśród piłkarzy i członków sztabu szkoleniowego. We wtorek odbyła się kolejna runda ocen, z czego część już na boisku i w kontakcie z piłką, a zawodnicy byli podzieleni na dwie grupy, aby uniknąć zbędnego kontaktu z przestrzeganiem i ścisłych protokołów bezpieczeństwa w walce z koronawirusem.

Według Mengão, ćwiczenia w Ninho do Urubu składają się wyłącznie z ocen. Klub uważa, że ​​zajęcia nie stanowią treningu i dlatego nie ma nieposłuszeństwa wobec determinacji władz.

We wtorek prezydent Flamengo, Rodolfo Landim, szeg sztaby medycznego, Márcio Tannure i dyrektor marketingu klubu, Alexsander Santos spotkali się w Brasílii z prezydentem Brazylii, Jairem Bolsonaro. W spotkaniu uczestniczył również prezydent Vasco, Alexandre Campello. Według Bolsonaro, Landim i Campello chcą powrotu meczów.

 

  • dodał: MentiX
  • 21.05.2020; 07:04
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Giorgian De Arrascaeta: Flamengo 2:1 Portuguesa

Ocena: 7,0
Zdjęcie tygodnia
Zawodnicy Flamengo cieszą z bramki Arrascaety, która zapewniła zwycięstwo nad Portuguesą.
Video


Bez obecności kibiców, Flamengo wygrało rzutem na taśmę z Portuguesą zdobywając gole w ostatnich minutach.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX