flamengo.com.pl


Michael umacnia swoją przestrzeń golami i dobrymi występami

W czasie, gdy Flamengo cierpi z powodu osłabień, ale udaje mu się utrzymać wysoką konkurencyjność, Michael umacnia swoje znaczenie w drużynie. Napastnik jest jedynym, który zagrał we wszystkich 17 meczach Campeonato Brasileiro, a w niedzielę zdobył dwa gole i pomógł w zwycięstwie 3:1 nad Palmeiras, po którym Rubro-Negro awansował na trzecie miejsce w tabeli.

Wraz z przybyciem Renato Gaúcho, Michael zyskał więcej pewności siebie i zaczął osiągać dobre wyniki z rzędu, czego zawsze szukał odkąd został zatrudniony na początku 2020 roku. Wyszedł na boisko we wszystkich 15 spotkaniach prowadzonych przez Renato do tej pory, sześć razy jako starter i dziewięć jako rezerwowy.

"Bardzo nam pomógł, strzelał bramki. Gra naprawdę dobrze. Staram się dużo z nim rozmawiać, żeby postawił się w taki sposób, że za każdym razem, gdy otrzyma piłkę, może wykonywać swoje ruchy. Mówię, mu żeby zachowywał spokój, zwłaszcza w pulu karnym. Pod tym względem bardzo się rozwinął, tak bardzo, że strzelał bramki. Miał ten spokój, o który proszę, mówię im, że rozpacz zawsze należy do przeciwnika. Strzelił gole, ponieważ ma spokój ducha, aby wykonać najlepszy ruch". - powiedział trener po niedzielnej wygranej na Allianz Parque.

Ponieważ Bruno Henrique nie doszedł jeszcze do zdrowia po kontuzji prawego uda, Michael będzie miał jeszcze jedną szansę jako starter w środowym meczu z Grêmio na stadionie Maracanã w Copa do Brasil.

W zwycięstwie 3:1 przeciwko Palmeiras został wybrany najlepszym zawodnikiem na boisku. Ważny symbol dla niego po tylu trudnościach, jakie napotkał w swojej karierze we Flamengo.

"Jestem bardzo zadowolony z tego trofeum, cieszę się ze zwycięstwa i cieszę się z zespołu, który mamy. Mamy pokorę i koncentrację do zakończenia sezonu. Spodziewam się dużo więcej zwycięstw i zawsze dążę do tytułów". - powiedział Michael.

Po zwycięstwie Flamengo wskoczył na trzecie miejsce z 34 punktami, tylko o jeden za Palmeiras, który pozostaje na drugim miejscu. Jednak drużyna z Rio ma jeszcze dwie gry do rozegrania. Atlético Mineiro jest liderem z 42 oczkami.

  • dodał: MentiX
  • 13.09.2021; 11:40
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Éverton Ribeiro: Corinthians 1:3 Flamengo

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Scalenie - Gabriel Barbosa i Bruno Henrique świętują kolejne udane wspólne zagranie zakończone golem.
Video


Szósty mecz i szóste zwycięstwo Flamengo pod wodzą Renato Gaúcho.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX