flamengo.com.pl


Najwyższa porażka w historii Copa Libertadores

Wszyscy wiedzą, że porażka aż 0:5 z Independiente del Valle w czwartkowy wieczór w fazie grupowej Copa Libertadores nie była zwykłą porażką dla Flamengo. Ale to negatywne osiągnięcia w historii klubu wykraczają daleko poza wysoki wynik na tablicy wyników.

Przegrana z ekwadorskim klubem jest najwyższą w historii startów Rubro-Negro w Copa Libertadores. Poprzednia najwyższa porażka Mengão miała miejsce przeciwko Grêmio w dniu 26 czerwca 1984 roku. Wówczas Flamengo w pierwszym półfinałowym meczu rozgrywanym w Porto Alegre przegrało 1:5.

Ale katastrofalne echa klęski nie kończą się na tym. W ciągu 60 lat rozgrywek, nigdy wcześniej obecny mistrz nie został pokonany tak wysoko. Ponadto to pierwsza tak wysoka porażka Flamengo od jedenastu lat. Rubro-Negro nie przegrali 0:5 od 14 czerwca 2009 roku, kiedy to zostali pokonani przez Coritibę w Campeonato Brasileiro.

  • dodał: MentiX
  • 18.09.2020; 07:57
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Pedro: Internacional 1:1 Flamengo

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Walcząc do końca, Flamengo zremisowało 2:2 spotkanie z Internacionalem na Beira-Rio.
Video


W meczu na szczycie talebi Campeonato Brasileiro, Flamengo zremisowało 2:2 z Internacionalem na Beira-Rio.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX