flamengo.com.pl


Pedro staje się "cieniem" dla Arrascaety

To właśnie podczas ponownej prezentacji Gabriela Barbosy jako piłkarza Flamengo, tym razem zdecydowanie termin "cień" pojawił się z większą siłą w stosunku do rywalizacji o miejsce w linii ataku z Pedro, ogłoszonego kilka dni wcześniej jako wzmocnienie na 2020 rok. Z tej okazji, najlepszy strzelec dwóch ostatnich Brasileirões i bohater Rubro-Negro z finału Copa Libertadores zagwarantował, że jeśli ktoś ma się martwić, to tylko przeciwnicy.

W rzeczywistości tak się dzieje. Od debiutu pierwszego składu, Gabigol i Pedro strzelili cztery z pięciu goli zdobytych przez Flamengo w dwóch meczach, w których Jorge Jesus zdecydował się skorzystać z maksymalnej siły - przeciwko Resende i Madureirze.

Rywalizacja między napastnikami zamieniła się w żart między Gabrielem Barbosą i Pedro podczas celebracji jednej z bramek w zeszły weekend. Ale to nie znaczy, że nie ma cienia. Choć rozegrane tylko dwie gry nie pozwalają na bardziej dogłębną analizę, dobry początek wypożyczonego z Fiorentiny atakującego rzuca cień na innego zawodnika Rubro-Negro: pomocnika Giorgiana De Arrascaetę.

Pedro jeszcze nie zgrał od pierwszych minut w koszulce Flamengo w tym sezonie. Dwa razy wchodził na boisko z ławki rezerwowych zastępując właśnie Urugwajczyka, który był liderem asyst ostatniego Brasileirão.

Gdy Pedro pojawiał się na placu gry, to on jest najbardziej wysuniętym napastnikiem Mengão. Z kolei Gabigol schodzi do tyłu, krążąc bardziej w obrębie pola karnego lub na skrzydłach. Historia jego kariery pokazała już dobre wykorzystanie tej funkcji, o czym świadczy również początek partnerstwa z Pedro.

Jednak nie tylko Pedro walczy o swoje miejsce w zespole prowadzonym przez Jorge Jesusa, ale również sprowadzony Michael, co tylko zaostrza walkę o miejsce w zespole.

  • dodał: MentiX
  • 11.02.2020; 07:06
  • źródło: flaresenha.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Thiago Maia: Ceará 2:0 Flamengo

Ocena: 5,5
Zdjęcie tygodnia
Koniec dobrej serii. Flamengo po słabej grze przegrało 0:2 z Ceará.
Video


Po słąbej grze, zwłaszcza w drugiej połowie, Flamengo przegrało na Arena Castelão z Ceará.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX