flamengo.com.pl


Renato Gaúcho: Gratulacje dla grupy

Osiem nieobecności (oprócz kontuzji Giorgiana De Arrascaety) nie przeszkodziło Flamengo w niedzielnej przekonywującej wygranej 3:1 nad Palmeiras na Allianz Parque w São Paulo w ramach 20. kolejki Brasileirão. Po meczu trener Renato Gaúcho świętował dobrą reakcję drużyny Rubro-Negro, która poradziła sobie ze stratami, aby pokonać bezpośredniego przeciwnika.

Gratulacje dla zespołu

"Gratulacje dla grupy. Mieliśmy kilka dni bez meczów, ale z drugiej strony wielu zawodników było na zgrupowaniach reprezentacji, inni w wydziale medycznym. To bardzo utrudniało pracę. Zawsze mówię grupie, żeby ciężko trenowała, ponieważ mamy trzy rozgrywki i jest miejsce dla każdego. Grupa udzieliła dziś odpowiedzi przeciwko świetnemu przeciwnikowi. Mieliśmy bardzo dobry zwrot. Teraz kontynuujemy naszą pracę. Jesteśmy na tropie tych przed nami, bo naszym celem jest także walka o tytuł Brasileiro".

David Luiz

"Myślę, że każdy świetny gracz ma miejsce w naszej grupie, im jest silniejszy, tym większe będą szanse na wygraną. Oczywiście jest on ważnym graczem międzynarodowym, na poziomie reprezentacji Brazylii. Nie muszę rzucać konfetti, jest powyżej średniej. Chciałbym zaznaczyć, że nasi obrońcy grają bardzo dobrze, znacznie polepszyli swoją grę. Nie ma sensu mieć zespołu, trzeba być grupą. Wraz z przybyciem Davida Luiza, jest jeszcze jeden do przyłączenia, nasza grupa jest silna

Dobra faza Michaela

"Myślę, że oprócz pracy nad częścią taktyczną, którą bardzo lubię rozmawiać z zawodnikami, staram się ich szlifować, poprawiać, staram się nadać morale temu, co robią dobrze. Próbuję rozmawiać, zabieram ich do sali wideo, pokazuję im, co jest dobre, a co złe. Jestem szczęśliwy, jest zawodnikiem, którego bardzo kibicuję, prosiłem już o niego w Grêmio, a teraz znalazłem go tutaj, we Flamengo. Bardzo nam pomógł, strzelał bramki. Gra naprawdę dobrze. Staram się dużo z nim rozmawiać, żeby postawił się w taki sposób, że za każdym razem, gdy otrzyma piłkę, może wykonywać swoje ruchy. Mówię, mu żeby zachowywał spokój, zwłaszcza w pulu karnym. Pod tym względem bardzo się rozwinął, tak bardzo, że strzelał bramki. Miał ten spokój, o który proszę, mówię im, że rozpacz zawsze należy do przeciwnika. Strzelił gole, ponieważ ma spokój ducha, aby wykonać najlepszy ruch".

Kontuzje

"Każdy gracz jest mile widziany. Mam szeroką grupę. Im więcej się wzmocnimy, tym lepiej. Ale grupa Flamengo jest bardzo dobra. Największy dowód jest w ostatnich grach. Przy wielu osłabieniach zawodnicy wykonali robotę. Tak to lubię. Mamy trzy rozgrywki, dla każdego znajdzie się miejsce. Ważne jest, kiedy gracz zostaje wywołany, wchodzi i wykonuje swoją pracę. Tak się stało, codziennie obciążam ich, aby ciężko trenowali, a kiedy dołączają, dają z siebie wszystko. Grupa wykonała swoją pracę".

Wysoka obrona

"W tak krótkim czasie, jaki mamy, staram się poświęcić głównie naprawieniu niektórych szczegółów. Mamy dwa rodzaje spotkań, a oni bardzo dobrze zrozumieli naszą pracę, wykonali bardzo dobrze. Ta praca przyniosła pozytywne rezultaty. Bardzo dobrze sobie radzą, rozumieją pracę, teraz czas na to, aby jak najlepiej ją wykorzystać. Staram się zwracać szczególną uwagę na obronę, która bardzo wzrosła w rozgrywkach".

Zwycięstwo sprawiło, że Flamengo ma na swoim koncie 34 punkty, awansował na trzecie miejsce w tabeli Brasileirão i zbliżył się do Palmeiras, który ma tylko jeden punkt więcej i jest wiceliderem. Lider Atlético Mineiro ma 42 oczka, ale zarówno klub mineiros, jak i paulistas rozegrały już dwa mecze więcej w porównaniu z Rubro-Negro.

Z trzema punktami w torbie, delegacja Ruro-Negro wraca do Rio de Janeiro w niedzielę wieczorem. W poniedziałek zespół ponownie pojawi się w Ninho do Urubu. Następne spotkanie odbędzie się w środę, przeciwko Grêmio w rewanżowym ćwierćfinałowym starciu Copa do Brasil. Mecz odbędzie się na stadionie Maracanã.

  • dodał: MentiX
  • 12.09.2021; 23:28
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Éverton Ribeiro: Corinthians 1:3 Flamengo

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Scalenie - Gabriel Barbosa i Bruno Henrique świętują kolejne udane wspólne zagranie zakończone golem.
Video


Szósty mecz i szóste zwycięstwo Flamengo pod wodzą Renato Gaúcho.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX