flamengo.com.pl


Renato Gaúcho kładzie kres dwóm konkretnym tabu

Flamengo pojechał w niedzielę na Allianz Parque, pokonał Palmeiras i po raz kolejny przekonał. Dobry występ w São Paulo, przezwyciężenie wielu osłabień, zyskanie uznania Renato Gaúcho. Zwycięstwo 3:1 pozwoliło trenerowi przełamać dwa szczególne tabu: pokonał rywala i portugalskiego trenera.

Wcześniej prowadząc Grêmio, Renato przybył do Flamengo w sekwencji czterech meczów bez zwycięstwa z Palmeiras: dwie porażki i dwa remisy z rywalem w latach 2020-2021. Ostatni pozytywny wynik miał miejsce w listopadzie 2019 roku, kiedy Tricolor Gaúcho wygrał 2:1 z Alviverde na Allianz Parque.

Z drugiej strony zwycięstwo na ławce szkoleniowej Flamengo położyło kres serii dziewięciu złych wyników przeciwko portugalskim trenerom. Między sierpniem 2019, a kwietniem 2021 roku, Grêmio prowadzony Renato przegrał trzy mecze i zremisował jeden właśnie z Rubro-Negro Jorge Jesusa.

W tym samym okresie doszło do trzech kolejnych starć z Palmeiras dowodzonym przez Abela Ferreirę, który dwukrotnie wygrał i raz zremisował z Grêmio. Wreszcie Renato Gaúcho prowadził Gremio w pojedynkach z Independiente Del Valle Renato Paivy, który wygrał oba spotkania w Copa Libertadores.

  • dodał: MentiX
  • 13.09.2021; 16:21
  • źródło: lance.com.br
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Éverton Ribeiro: Corinthians 1:3 Flamengo

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Scalenie - Gabriel Barbosa i Bruno Henrique świętują kolejne udane wspólne zagranie zakończone golem.
Video


Szósty mecz i szóste zwycięstwo Flamengo pod wodzą Renato Gaúcho.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX