flamengo.com.pl


Szczegóły transferu Davida Luiza do Flamengo

Spotkanie, które odbyło się w hotelu w São Paulo w sobotnie popołudnie, potwierdziło przybycie Davida Luiza do Flamengo. Silne wzmocnienie, które wymagało cierpliwości i strategii, dopóki kibice nie zobaczyli długo oczekiwanego oficjalnego ogłoszenia. Teraz piłka jest po stronie obrońcy.

Nawet motywowany wyzwaniem noszenia koszulki Flamengo i walki o tytuły, David Luiz jest zaniepokojony tym, jak rodzina przystosuje się do życia Rio de Janeiro po 14 latach w Europie. Dlatego w umowie ważnej do końca 2022 roku, znajduje się klauzula odejścia bez odstępnego, jeśli otrzyma ofertę z zagranicy, którą uzna za interesującą.

Władze Rubro-Negro próbowały, aby ta klauzula nie została uwzględniona w kontrakcie, ale zrozumieli, że ​​jest to decydujący warunek dla Davida Luiza, który ostatecznie zaakceptował ofertę umowy.

David Luiz nie miał jeszcze kontaktu ze swoimi nowymi kolegami z drużyny w São Paulo, ale początkowy pomysł jest taki, aby pojechał na Allianz Parque, aby oglądać niedzielny mecz z Palmeiras. W poniedziałek odbędzie swój pierwszy trening w Ninho do Urubu.

Projekt Flamengo okazał się zachęcający dla Davida Luiza, który po długim i zwycięskim okresie w Europie chce pozostać na wysokim poziomie i dalej walczyć o tytuły.

Flirt między obrońcą, a klubem był długi, najpierw z rozmowami między władzami Rubro-Negro, a agentem Giuliano Bertolucciem, aby zrozumieć, czy porozumienie będzie możliwe. Próba zbliżenia się do pensji otrzymywanej w Arsenalu była utopią, ale po zakończeniu zgłoszeń zawodników do fazy grupowej Ligi Mistrzów ścieżka wydawała się bardziej otwarta. Inną ważną postacią w tym procesie był Júlio Taran, reprezentant Davida Luiza.

Dopiero po zatwierdzeniu finansowym, w zeszłym tygodniu udało się zintensyfikować negocjacje. Wcześniej, poruszony sympatią kibiców w mediach społecznościowych, David Luiz nawet komentował z bliskimi mu osobami o braku propozycji na papierze. Ale wszystko przebiegało zgodnie z planem, który miał na celu dotarcie do podanego w sobotę uścisku dłoni.

  • dodał: MentiX
  • 12.09.2021; 12:28
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Éverton Ribeiro: Corinthians 1:3 Flamengo

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Scalenie - Gabriel Barbosa i Bruno Henrique świętują kolejne udane wspólne zagranie zakończone golem.
Video


Szósty mecz i szóste zwycięstwo Flamengo pod wodzą Renato Gaúcho.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX