flamengo.com.pl


Sześciu zawodników zarażonych COVID-19

Flamengo otrzymało wynik testów na obecność koronawirusa przeprowadzonych na delegacji w Guayaquil w Ekwadorze, a wiadomość jest najgorsza z możliwych: sześciu piłkarzy uzyskało pozytywy wynik i jest poza wtorkowym meczem przeciwko Barcelonie SC w ramach 4. kolejki Copa Libertadores. Zawodnicy, którzy uzyskali pozytywne wyniki to Diego, Mauricio Isla, Bruno Henrique, Michael, Matheuzinho i Filipe Luís.

Rubro-Negro poinformowali, że sześciu zawodników "nie ma objawów i są odizolowani od reszty zespołu". Ze względu na tę okoliczności klub pozostawił wszystkich piłkarzy sektora młodzieżowego, którzy są zarejestrowani do rozgrywek, a przebywają w Brazylii w stanie gotowości, aby w razie potrzeby mogli udać się do Ekwadoru w dowolnym momencie.

Jednak pomocnik Diego za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych powiedział, że czuje ból w gardle i ciele, ale jest "dobrze, na ile to możliwe".

"Jak wielu z Was może już wiedzieć, mam pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. O ile to możliwe, wszystko jest w porządku. Z niewielkim bólem gardła i ciała, ale nic więcej. Ostatnie dni były bardzo trudne, po okropnym meczu który graliśmy w Quito, a teraz ta wiadomość. To bardzo nieprzyjemny moment. Wierzę, że to nas wzmocni i zjednoczy." - powiedział Diego.

Flamengo nie rozważa pozostawienia zarażonych piłkarzy w Ekwadorze, aby odbyli kwarantannę. W tej chwili klub zajmuje się logistyką, aby każdy mógł wrócić do Brazylii.

Południowoamerykańska Konfederacja Piłki Nożnej (CONMEBOL) nie zamierza przekładać wtorkowego spotkania z Guayaquil z Barceloną SC. CONMEBOL rozumie, że zwiększenie liczby zarejestrowanych piłkarzy do 50 zostało wprowadzone właśnie z uwzględnieniem przypadków takich jak ten i nie ma powodu, aby go przekładać. Wszyscy uczestnicy meczu muszą przedstawić negatywny test na dobę przed meczem.

Mengão nie będzie już mogło skorzystać z napastnika Gabriela Barbosy, który doznał kontuzji uda, obrońcy Gustavo Henrique, który otrzymał czerwoną kartkę w spotkaniu z Independiente del Valle, a także bramkarza Diego Alvesa, który nie pojechał wraz z delegacją do Ekwadoru z powodu kontuzji ramienia.

Barcelona SC i Flamengo zagrają ze sobą we wtorek na stadionie Monumental Isidro Romero Carbo w Guayaquil. Rubro-Negro z sześcioma punktami zajmują drugie miejsce w grupie, podczas gdy Ekwadorczycy mają zero oczek i są czerwoną latarnią grupy.

  • dodał: MentiX
  • 21.09.2020; 06:53
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Pedro: Internacional 1:1 Flamengo

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Walcząc do końca, Flamengo zremisowało 2:2 spotkanie z Internacionalem na Beira-Rio.
Video


W meczu na szczycie talebi Campeonato Brasileiro, Flamengo zremisowało 2:2 z Internacionalem na Beira-Rio.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX