flamengol.net


Tannure: Flamengo jest o krok przed innymi

W oczekiwaniu na definicję w sprawie oficjalnych urlopów do dnia 21 kwietnia, Flamengo utworzyło grupę zadaniową, aby złagodzić fizyczne skutki przebywania swoich piłkarzy w czasach kwarantanny. W tym celu sprzęt z centrum sportowego Ninho do Urubu został dostarczony do domów zawodników, aby mogli trenować indywidualnie z powodu pandemii koronawirusa COVID-19.

W wywiadzie dla FLA TV, szef sztabu medycznego Rubro-Negro, Márcio Tannure podkreślił znaczenie izolacji społecznej, oprócz wyjaśnienia bardziej szczegółowo treningu funkcjonalnego, chwaląc przy tym strukturę klubu.

"Zastosowano strategie w celu zminimalizowania straty fizyczne. Najważniejsza jest izolacja zdrowotna i społeczna. W rzeczywistości chcemy, aby piłkarze mogli ćwiczyć w tym okresie. Wydaliśmy ćwiczenia podobne do tych, z którymi pracujemy na co dzień, funkcjonalne prace. Nasza praca skupiona na funkcjonalności ma na celu poprawę mobilności i jakości ruchu naszych zawodników, co znacznie różni się od ćwiczeń na konwencjonalnych maszynach. Dziś mają możliwość zbliżenia się do rutyny. Każdy z nich otrzymał zindywidualizowane ćwiczenia. Celem jest zminimalizowanie problemów związanych  z zatrzymaniem normalnych treningów, próba złagodzenia, wiedząc, że nie dotyczy to wyłącznie Flamengo. Myślę, że Flamengo jest o krok przed innymi w zakresie tego, co stworzyliśmy dla naszych piłkarzy, ale dla wszystkich było to trudne. Frywolne byłoby dla mnie stwierdzenie, że dałoby taki sam rezultat, gdyby trenowali z nami w Ninho do Urubu. Oczywiście, że nie." - powiedział Márcio Tannure.

Piłkarze wykorzystują także aplikację do badań intensywności, aby mogli dzielić się swoimi treningami z trenerami, którzy je analizują. Jeśli chodzi o dostarczany sprzęt, istnieją pewne różnice, ale podstawa dostarczonych zestawów zawiera następujące elementy: rower stacjonarny, matę, mini band, kettlebell, TRX, ławkę, hantle, podkładki i sztangę.

  • dodał: MentiX
  • 25.03.2020; 08:05
  • źródło: lancenet.com.br
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Giorgian De Arrascaeta: Flamengo 2:1 Portuguesa

Ocena: 7,0
Zdjęcie tygodnia
Zawodnicy Flamengo cieszą z bramki Arrascaety, która zapewniła zwycięstwo nad Portuguesą.
Video


Bez obecności kibiców, Flamengo wygrało rzutem na taśmę z Portuguesą zdobywając gole w ostatnich minutach.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX