flamengo.com.pl


Trudna misja przed Torrentem

Wysoka klęska, presja, aktywny wulkan, kontuzja Gabriela Barbosy i sześciu zawodników z pozytywnym wynikiem na obecność COVID-19... Pobyt Flamengo w Ekwadorze jest burzliwy, zwłaszcza dla trenera Domèneca Torrenta, który w niedzielę z powodu pyłu wulkanicznego został zmuszony do odwołania sesji treningowej i usłyszał, że Gabriel Barbosa i sześciu innych zawodników odpadło z wtorkowego spotkania z Barceloną SC. Szkoleniowiec ma teraz trudne zadanie złożenia bardzo osłabionego składu Rubro-Negro.

Badanie wykazało, że Gabriel Barbosa ma kontuzję prawego uda i nie zdąży wrócić do zdrowia. Uraz nie jest poważny, ale tendencja jest taka, że napastnik opuści kilka najbliższych spotkań. Co gorsza, sześciu zawodników uzyskało pozytywny wynik na obecność koronawirusa, są to: Diego, Mauricio Isla, Bruno Henrique, Michael, Matheuzinho i Filipe Luís. Gustavo Henrique, który jest zawieszony za czerwoną kartkę otrzymaną w meczu z Independiente del Valle, również jest niedostępny.

Jeśli popiół z wulkanu Sangay na to pozwoli, Dome będzie miał okazję przetestować prawdopodobny skład podczas poniedziałkowego popołudniowego treningu, który będzie ostatnim przed wtorkowym spotkaniem. Rubro-Negro dowołali Natana (środkowy obrońca), João Lucasa (prawy obrońca), Guilherme Bala (napastnik) i Rodrigo Muniz (napastnik), ale najprawdopodobniej dotrą do Guayaquil dopiero w dniu meczowym i nie będą mieli okazji uczestniczyć w treningu.

João Lucas będzie prawdopodobnie rozwiązaniem największego w tej chwili problemu w zespole, jakim jest prawa obrona. W końcu Mauricio Isla i Matheuzinho są wśród zarażonych koronawirusem.

Przy innych okazjach Dome testował na prawej flance Rodrigo Caio i Thulera, ale doświadczenie nie przyniosło dobrych wyników. Inną alternatywą byłoby przesunięcie lewego obrońcy Renê w prawo, tak jak w grze przeciwko Santosowi. W tym przypadku Ramon otrzymałby szansę na debiut w Copa Libertadores.

W ataku, bez Gabriela Barbosy i Bruno Henrique, Pedro będzie głównym punktem odniesienia. Oprócz niego dostępnych jest tylko dwóch innych atakujących: Vitinho i Lincoln. Jeśli Pedro ma być jedynym napastnikiem, Dome ma możliwość wystawienia w środku pola Williana Arão i Thiago Maię, przed którymi zagra Gerson, a Éverton Ribeiro i Giorgian De Arrascaeta wystąpiliby na skrzydłach. W każdym razie będzie to układanka dla trenera, który ma jeszcze kilka godzina na jej ułożenie.

Barcelona SC i Flamengo zagrają ze sobą we wtorek na stadionie Monumental Isidro Romero Carbo w Guayaquil. Rubro-Negro z sześcioma punktami zajmują drugie miejsce w grupie, podczas gdy Ekwadorczycy mają zero oczek i są czerwoną latarnią grupy.

  • dodał: MentiX
  • 21.09.2020; 13:49
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Pedro: Internacional 1:1 Flamengo

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Walcząc do końca, Flamengo zremisowało 2:2 spotkanie z Internacionalem na Beira-Rio.
Video


W meczu na szczycie talebi Campeonato Brasileiro, Flamengo zremisowało 2:2 z Internacionalem na Beira-Rio.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX