Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Tylko remis...

flamengo.com.pl

Tylko remis...

Faworyzowane Flamengo nie zwyciężyło w nocy z soboty na niedziele na stadionie Maracanã. Pomimo bycia liderem Campeonato Brasileiro, Rubro-Negro nie zagrali dobrze przeciwko inteligentnej drużynie Cuiaby, która umiejętnie się broniła, zwalniała tempo gry i kontratakowała, kiedy było to potrzebne, aby zapewnić sobie remis 1:1 w 15. kolejce rozgrywek. Derik Lacerda był autorem gola dla klubu z Mato Grosso. Pedro wyrównał dla zespołu prowadzonego przez Tite, któremu brakowało sił i umiejętności, aby odwrócić losy meczu.

JAK WYGLĄDAŁA PIERWSZA POŁOWA?

Mimo, że Flamengo było faworytem, uwagę w pierwszej połowie na stadionie Maracanã przyciągnęła odważna gra Cuiaby, która na przerwę schodziła z przewagą 1:0. Mogło być nawet 2:0, gdyby Isidro Pitta nie zmarnował niesamowitej okazji.

Flamengo miało więcej posiadania piłki i stworzyło kilka okazji, ale gra była daleka od idealnej. Momentami podopieczni trenera byli ospali i łatwo zatrzymywani przez defensywę Dourado. Na domiar złego, Rubro-Negro stracili Bruno Henrique, który doznał kontuzji. Najlepszą okazję gospodarze mieli po główce Pedro tuż przed końcem pierwszej połowy.

Cuiabá grała głównie z kontrataku. Wynik otworzył Derik Lacerda, a goście zagrozili jeszcze dwukrotnie w podobny sposób, odbierając piłkę na połowie Flamengo. Strategia była dobrze wykonana.

JAK WYGLĄDAŁA DRUGA POŁOWA?

Druga połowa nie różniła się znacznie od pierwszej, ale Flamengo miało większą siłę rażenia. Zespołowi z Rio de Janeiro udało się wyrównać dzięki główce Pedro, który skorzystał z pięknego dośrodkowania Ayrtona Lucasa. Ale nie dajcie się zwieść: ta połowa również nie była dobra dla Rubro-Negro.

Kibice Flamengo narzekali na brak obiektywizmu i szybkości działania zespołu. Podopieczni trenera Tite zdobyli bramkę, ale byli zdezorganizowani na boisku, mimo wprowadzonych zmian. Szkoleniowiec musiał nawet zdjąć dwóch zawodników, którzy rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych: Wertona i Lorrana.

Cuiabá atakowała mniej, skupiła się na obronie i zdołała utrzymać remis, co było świętowane przez zawodników z Mato Grosso.

RYWALE MOGĄ SIĘ ZBLIŻYĆ

Chociaż remis był świętowany przez Cuiabę, nie był korzystny dla żadnej z drużyn. Flamengo utrzymuje prowadzenie w Campeonato Brasileiro z 31 punktami, ale może zobaczyć, jak przewaga zmniejszy się do zaledwie jednego punktu, jeśli Botafogo i/lub Palmeiras wygrają w tej kolejce. Cuiabá pozostaje na 15. miejscu z 14 punktami, ale może znaleźć się w strefie spadkowej w przypadku zwycięstw Grêmio, Corinthians i Vitórii.

NASTĘPNE MECZE

Mając zapewnioną pozycję lidera Campeonato Brasileiro z 31 punktami, Flamengo wraca na boisko w nocy z czwartku na piątek, kiedy zmierzy się z Fortalezą na stadionie Maracanã. Natomiast Cuiabá, zajmująca 15. miejsce z 14 punktami, ma przełożony mecz następnej kolejki – miał być przeciwko Juventude na Arena Pantanal. W związku z tym, w Campeonato Brasileiro wraca na boisko w starciu przeciwko Bahii w dniu 13 lipca na Arena Fonte Nova.

OBAWY O BRUNO HENRIQUE

Oprócz remisu, Tite ma inny powód do zmartwień. Bruno Henrique doznał kontuzji prawej kostki w meczu przeciwko Cuiabie. Napastnik opuścił boisko w 37. minucie pierwszej połowy po tym, jak Derik Lacerda upadł na jego nogę po zderzeniu z Ayrtonem Lucasem. Zawodnik Rubro-Negro ucierpiał i poprosił o zmianę.

CO ZA SZANSA, PITTY...

Cuiabá, która zasłużyła na uznanie za powstrzymanie lidera na stadionie Maracanã, będzie długo żałować zmarnowanej okazji przez Isidro Pittę. Stając oko w oko z bramkarzem, napastnikowi udało się przelobować Agustína Rossiego, ale piłka przeszła tuż obok słupka. Ta sytuacja miała miejsce w 47. minucie pierwszej połowy i mogła być decydująca dla możliwego zwycięstwa drużyny z Mato Grosso.

FLAMENGO 1:1 CUIABÁ - 15. KOLEJKA CAMPEONATO BRASILEIRO

STADION: Maracanã w Rio de Janeiro (RJ).
WIDZÓW: 54.948.
ARBITER: Rodrigo Jose Pereira de Lima (FIFA/PE).
ASYSTENCI: Alessandro Alvaro Rocha de Matos (BA), Eduardo Goncalves da Cruz (MS).
VAR: Marco Aurelio Augusto Fazekas Ferreira (MG).
ŻÓŁTE KARTKI: Pedro (FLA), Ramon, Derik Lacerda, Guilherme Madruga (CUI).
BRAMKI: 6’ Derik Lacerda (1:0), 60’ Pedro (1:1).

FLAMENGO: Rossi; Wesley, Fabrício Bruno, David Luiz, Ayrton Lucas; Allan (46’ Werton; 83’ Matheus Gonçalves), Erick Pulgar, Gérson; Luiz Araújo, Bruno Henrique (38’ Lorran; 83’ Carlinhos), Pedro. TRENER: Tite.

CUIABÁ: Walter; Rikelme (74’ Bruno Alves), Marllon, Alan Empereur, Ramon; Lucas Mineiro, Denilson (89’ Guilherme Madruga), Fernando Sobral; Jonathan Cafú (89’ Eliel), Derik Lacerda (55’ Clayson), Pitta. TRENER: Petit.