Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Wymiana Gabriela Barbosę za Dudu?

flamengo.com.pl


Wymiana Gabriela Barbosę za Dudu?
Twitter Flamengo

Czas Gabriela Barbosy we Flamengo zbliża się do ostatniego rozdziału. W przypadku braku zwrotu wybierany jest cel podróży: Palmeiras. Pytanie brzmi: kiedy? Kluby negocjują natychmiastowe zwolnienie napastnika Rubro-Negro w zamian za Dudu.

Negocjacje trwają od początku ubiegłego tygodnia, zaraz po tym, jak Palmeiras skontaktowało się z Gabigolem. Od zeszłego poniedziałku napastnik może podpisać przedwstępny kontrakt. Ze względu na swoją historię we Flamengo, zawodnik jeszcze nie podpisał umowy, ale od tego momentu kluby zaczęły negocjować warunki natychmiastowego zwolnienia. W przypadku braku porozumienia, Gabi odejdzie dopiero po zakończeniu sezonu.

Flamengo rozumie, że odejście stało się najlepszą drogą dla obu stron. Wewnątrz klubu z Rio de Janeiro panuje przekonanie, że cykl zawodnika zakończył się już jakiś czas temu. Odrzucenie przez niego propozycji przedłużenia kontraktu na rok było ostatnim burzliwym epizodem w relacji, która była zwycięska przez ostatnie pięć lat. To skłoniło Rubro-Negro do podjęcia rozmów z Palmeiras.

Spotkania odbyły się w São Paulo. Marcos Braz nie poleciał do Europy z Bruno Spindelem i przejął inicjatywę w rozmowach w imieniu Flamengo. Anderson Barros był reprezentantem Palmeiras. Prezydent Rodolfo Landim obserwował negocjacje z daleka, podobnie jak Leila Pereira. Bruno Spindel był w Londynie, prowadząc negocjacje z West Hamem w sprawie Lucasa Paquety.

Flamengo jasno zaznaczyło, że warunkiem natychmiastowego zwolnienia będzie rekompensata finansowa, ale było również otwarte na możliwość dokonania wymiany. To wtedy pojawiło się nazwisko Dudu. Palmeiras wyraziło zainteresowanie, a Marcos Braz będzie odpowiedzialny za rozmowę z zawodnikiem, aby spróbować go przekonać.

Klub z São Paulo zgodził się na zwolnienie jednego z największych swoich idoli po tym, jak prezydent Leila Pereira publicznie stwierdziła, że żaden zawodnik nie jest ważniejszy od historii klubu. Dudu był blisko wzmocnienia Cruzeiro, uzgadniając wynagrodzenie i pięcioletni kontrakt, ale wycofał się po negatywnej reakcji kibiców. Wewnątrz klubu jednak jego reputacja została nadszarpnięta.

Dudu nie jest jeszcze przekonany, że odejście teraz do Flamengo to najlepszy sposób na zakończenie jego historii w Palmeiras. Inne kwestie do rozważenia to konkurencja, jaką napotka w składzie Rubro-Negro, oraz jego relacje z Tite, z którym miał konflikt, gdy trener prowadził reprezentację Brazylii.

Dudu zagrał tylko w trzech meczach tego sezonu. W związku z tym, jeśli dojdzie do wymiany, Flamengo nie będzie miało problemów z zarejestrowaniem go w Campeonato Brasileiro. Napastnik może również zostać zarejestrowany w Copa do Brasil, ponieważ był kontuzjowany i nie wystąpił w żadnym meczu Palmeiras. Nie ma też przeszkód w związku z udziałem w Copa Libertadores.

Wymiana za Dudu jest najprostszym sposobem na natychmiastowy transfer Gabigola. Kwestia rekompensaty finansowej Palmeiras dla Flamengo pojawi się na stole negocjacyjnym tylko wtedy, gdy wszystkie inne opcje wymiany się wyczerpią. Negocjacje nie są proste i rozmowy trwają. Okno transferowe otwiera się w środę.

W barwach Flamengo, Gabriel Barbosa rozegrał 284 mecze i strzelił 156 goli. Napastnik stał się jednym z największych zwycięzców w klubie, zdobywając 12 tytułów. Był bohaterem w Copa Libertadores (2019 i 2022), zdobył Brasileirão (2019 i 2020), Copa do Brasil (2022), Recopa Sudamericana (2020), Supercopa do Brasil (2020 i 2021) oraz Campeonato Carioca (2019, 2020, 2021 i 2024).

  • dodał: MentiX
  • 07.07.2024; 23:03
  • źródło: globoesporte.com
  • foto: Twitter Flamengo
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Gérson: Flamengo 2:1 Bahia

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
David Luiz cieszy się z trafienia, które zapewniło Flamengo wygraną 2:1 nad Bahią.
Video


Pomimo osłabienia, Flamengo walczyło do końca i odniosło zwycięstwo 2:1 nad Bahią.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX