flamengo.com.pl


Zico: Zapomnieli, że był to mecz w Copa Libertadores

Czwartkowa klęska Flamengo z Independiente del Valle jest tematem tygodnia w świecie piłki. Największy idol w historii Rubro-Negro, Zico skrytykował postawę zespołu w przegranym 0:5 spotkaniu z ekwadorskim klubem na stadionie Casa Blanca w Quito. Zdaniem Galinho de Quintino, piłkarze zachowywali się tak, jakby uczestniczyli w treningu w Gávea.

"Zespół Flamengo sprawiał wrażenie, jakby wydawało im się, że grają trening w Gávea z drużyną, która jest rezerwowa i zawsze daje z siebie trochę więcej, aby móc się pokazać i zdobyć miejsce. A potem traci bramkę i mówią: "Ach, to kolejna bramka." Nie ma kibiców... ale zapomnieli, że był to mecz w Copa Libertadores." - powiedział Zico.

Zico przypomniał również okres, w którym zespół z lat 80 przeszedł zmianę trenerów, ale nadal zdobywał ważne tytuły. Zdaniem idola Rubro-Negro, piłkarze muszą zrozumieć, że odpowiedzialność spoczywa na nich.

"Nasz zespół miał okres, w którym wygraliśmy wszystko i mieliśmy pięciu trenerów, którzy ze wszystkimi korespondowali. Czasami nie zgadzałem się z tym, którego uważałem za świetnego trenera, czyli Dino Sanim, ale zawsze dawałem z siebie wszystko. To właśnie muszą zrozumieć piłkarze, odpowiedzialność spoczywa na nich, nie tylko na trenerze, który ma inne pomysły." - dodał.

  • dodał: MentiX
  • 19.09.2020; 22:21
  • źródło: colunadoflamengo.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Pedro: Internacional 1:1 Flamengo

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Walcząc do końca, Flamengo zremisowało 2:2 spotkanie z Internacionalem na Beira-Rio.
Video


W meczu na szczycie talebi Campeonato Brasileiro, Flamengo zremisowało 2:2 z Internacionalem na Beira-Rio.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX