Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Bangu - Flamengo

flamengol.net

Raport pomeczowy Bangu - Flamengo

Wieczór Pedro w Aracaju. Napastnik zdobył wszystkie trzy bramki dla Flamengo w zwycięstwie 3:0 nad Bangu. Grając na zapełnionym stadionie Batistão, Rubro-Negro mieli trudności z dostosowaniem swojej gry do defensywy Alvirrubro, ale nie ustępowali, dopóki nie znaleźli przestrzeni do zdominowania gry. Wynik ten umieścił podopiecznych trenera Tite na czele tabeli Campeonato Carioca.

PIERWSZA POŁOWA

Pierwsza połowa na stadionie Batistão była dość zacięta. Ze względu na nierówną nawierzchnię obie drużyny miały problemy z płynnym rozgrywaniem piłki. Szczególnie Rubro-Negro, którzy mieli większą kontrolę nad piłką, ale także musieli stawić czoła defensywie Bangu. Bramka padła po świetnym podaniu Giorgiana de Arrascaety do Pedro, który minął jednego obrońcę i pokonał bramkarza. Defensywa Alvirrubro kilkakrotnie dała się zaskoczyć napastnikowi Flamengo, któremu jednak brakowało precyzji, aby podwyższyć wynik.

DRUGA POŁOWA

Bangu próbowało ożywić swoją grę na początku drugiej połowy. Jednak Flamengo szybko odzyskało kontrolę nad meczem, zmuszając bramkarza Gabriela Leite do interwencji. Éverton Cebolinha miał kilka akcji po lewej stronie boiska, ale był niedokładny w wykończeniu. Pedro zdobył swoją drugą bramkę w 58. minucie po świetnej akcji Igora Jesusa, który rozgrywał dobre spotkanie. Z Bangu już na kolanach, napastnik zaliczył hat-tricka w 77. minucie. Wejścia Bruno Henrique, Gabriela Barbosy i Matheusa Gonçalvesa dodały dynamiki drużynie, a napastnicy stworzyli klarowne sytuacje, ale Gabriel Leite utrzymał wynik.

LIDER CAMPEONATO CARIOCA

Dzięki zwycięstwu Flamengo ma na swoim koncie 18 punktów i wyprzedziło w tabeli Fluminense ze względu na różnicę bramek, obejmując prowadzenie w Campeonato Carioca.