Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Bolívar - Flamengo

Raport pomeczowy Bolívar - Flamengo

Po bramkach Brazylijczyków Chico da Costy i Bruno Sávio, Bolívar wygrał 2:1 z Flamengo i zakończył serię meczów bez porażki podopiecznych trenera Tite w tym sezonie. Chico otworzył wynik już po minucie gry, Matías Viña szybko wyrównał, ale w drugiej połowie Boliwijczycy sięgnęli po zwycięstwo po błędzie całego zespołu Rubro-Negro.

PIERWSZA POŁOWA NA PLUSIE

Początek meczu na dużej wysokości był dla Flamengo trudny, gdyż już po minucie gry Chico da Costa wpisał się na listę strzelców po strzale głową. Jednak zaraz potem genialny gol Matíasa Viñy rozładował napięcie u Rubro-Negro. W tej fazie Bolívar kontrolował grę, a podopieczni trenera Tite próbowali dostosować się do warunków gry na ponad 3 600 metrów nad poziomem morza. Gospodarze mieli większe posiadanie piłki (58%) i strzałów (13 do 7). Agustín Rossi świetnie obronił w tej fazie uderzenie Patito Rodrígueza. Flamengo wyszło na plus w fazie, w której rywal był lepszy.

BŁĄD W DRUGIEJ POŁOWIE OKAZAŁ SIĘ ŚMIERTELNY

Bolívar wrócił po przerwie, starając się narzucić swój styl gry. Prawie Chico da Costa zdobył genialnego gola, ale ostatecznie Boliwijczycy zdobyli drugą bramkę po serii błędów Flamengo. Nicolás de la Cruz podjął błędną decyzję, próbując wymusić podanie pomiędzy dwoma zawodnikami przy otwartym boisku. Igor Jesus próbował przechwycić futbolówkę w środku pola i całkowicie źle obliczył trajektorię piłki. W rezultacie tego Bruno Sávio zdobył bramkę. Wejście młodych Matheusa Gonçalvesa i Lorrana przyniosło nadzieję dzięki dobrym kombinacjom przy pierwszych kontaktach z futbolówką, ale potem popełnili błędy w większości prób, a Flamengo nie zrobiło nic więcej ciekawego.

SYTUACJA W TABELI

Palestino i Millonarios, mając o jedno spotkanie mniej w porównaniu z Bolívarem i Flamengo, zmierzą się w nocy z czwartku na piątek. Najlepszym wynikiem dla Rubro-Negro byłby remis. Jeśli Millonarios wygra różnicą jednego gola, Flamengo pozostanie na drugim miejscu ze względu na bilans bramek. Jeśli Palestino wygra, podopieczni trenera Tite również pozostaną na drugim miejscu.