Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - Audax Rio

Raport pomeczowy Flamengo - Audax Rio

Z wielką łatwością i pierwszym garniturem na boisku, Flamengo rozpoczęło sezon 2024 od zwycięstwa 4:0 nad Audax na Arena da Amazônia w Manaus w 1. kolejce Campeonato Carioca. Léo Pereira, Pedro i Éverton Cebolinha w pierwszej połowie, a Guillermo Varela po zmianie stron, strzelili zwycięskie gole, co sprawiło radość ponad 40-tysięcznej publiczności zgromadzonej na stadionie.

ÉVERTON CEBOLINHA BŁYSZCZY

Wyróżniającym się zawodnikiem Flamengo w meczu był Éverton Cebolinha. Skrzydłowy prowadził atak, wykonując piękne dryblingi na lewej flance, znajdując swoich kolegów z drużyny zawsze w dobrej pozycji do podania i strzałów. Zdobył trzeciego gola w spotkaniu po skutecznym strzale, będąc praktycznie sam na sam z bramkarzem Leandro, i stworzył dobre okazje dla Gabriela Barbosy i Bruno Henrique, którzy z nich nie skorzystali.

DEBIUT W USA

Jedynym nowym nabytkiem Flamengo na ten sezon jest Nicolás de la Cruz, który nie zagrał przeciwko Audax z powodu kwestii biurokratycznych. Znalazł się jednak w delegacji, która pojedzie do Orlando, gdzie drużyna będzie kontynuować przygotowania do sezonu i rozegra dwa towarzyskie spotkania: z Philadelphia Union i Orlando City, odpowiednio 21 i 27 stycznia.

GABRIEL BARBOSA WCIĄŻ BEZ GOLA

Gabriel Barbosa pojawił się na boisku w drugiej połowie spotkania, zastępując w przerwie Giorgiana de Arrascaetę. Pomimo kilku dobrych okazji, nie wykorzystał ich, zagrał do Évertona Cebolinhi, którego strzał z woleja został obroniony przez bramkarza, i był ofiarą niepodyktowanego przez sędziego rzutu karnego. Napastnik nie wpisał się na listę strzelców od 20 sierpnia 2023 roku, kiedy to wykorzystał rzut karny w zwycięskim 3:2 nad Coritibą na stadionie Couto Pereira w ramach Campeonato Brasileiro.

NASTĘPNE MECZE

Teraz główna drużyna Flamengo wyrusza do Orlando w Stanach Zjednoczonych, gdzie będzie kontynuować swoje przygotowania przedsezonowe. W Campeonato Carioca, Rubro-Negro występując zespołem alternatywnym złożonym głównie z graczy z sektora młodzieżowego, wróci do gry w niedzielę przeciwko Nova Iguaçu na stadionie Almeidão w João Pessoa. Natomiast Audax w sobotę zmierzy się z Madureirą na stadionie Conselheiro Galvão.

FLAMENGO 4 x 0 AUDAX - 1. KOLEJKA TAÇA GUANABARA

STADION: Arena da Amazônia w Manaus (AM).
ARBITER: Alex Gomes Stefano.
ASYSTENCI: Gustavo Mota Correia, Thiago Filemon Soares Pinto.
WIDZÓW: 44.060.
ŻÓŁTE KARTKI: brak.
BRAMKI: 3' Léo Pereira (1:0); 37' Pedro (2-0); 41' Éverton Cebolinha (3:0); 49' Varela (4:0).

FLAMENGO: Rossi; Varela (74' Wesley), Fabrício Bruno, Léo Pereira, Ayrton Lucas; Pulgar (60' Allan), Gérson (60' Victor Hugo), Arrascaeta (46' Gabriel Barbosa); Luiz Araújo (60' Bruno Henrique), Pedro, Éverton Cebolinha. TRENER: Tite.

AUDAX: Leandro; Matheus Claudino (55' Gualberto), Igor Silva, João Victor, Paulo Victor; Diego Mitikov (61' Pablo Alves), Romarinho (51' Arlen), PK; Ítalo (61' Jackson Caucaia), Clisman (55' João Cabral), Gerson Júnior. TRENER: Tuca Guimarães.