Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - Botafogo

Raport pomeczowy Flamengo - Botafogo

W niedzielne popołudnie przy pełnych trybunach stadionu Mané Garrincha w Brasílii, Botafogo zakończyło serię ośmiu meczów bez zwycięstwa w klasyku z Flamengo i wraca do Rio de Janeiro z trzema zdobytymi punktami po zwycięstwie 1:0. Jedynego gola w spotkaniu strzelił Erison. Na uwagę zasługuje również świetna gra bramkarza Gatito Fernándeza, który świetnie bronił i przynajmniej trzy razy uratował swój zespół od straty bramki.

Gra rozpoczęła się od mocnego krycia w środku pola, drużyny starały się zamykać przestrzenie i minimalizować ataki przeciwnika. Wraz z upływem minut, Flamengo nabrało większej pewności siebie i pola do gry, głownie po lewej stronie, a Bruno Henrique grał nad Renzo Saravię, który w pierwszych minutach został ukarany żółtą kartkę. Rubro-Negro mieli szanse na zdobycie gola, ale dobrze dysponowany w bramce był Gatito Fernández, a w obronie Víctor Cuesta. Bramkarz popisał się fantastyczną interwencją, gdy Willian Arão uderzył z głowy, a futbolówka po interwencji paragwajskiego bramkarza uderzyła jeszcze w słupek. W końcówce pierwszej połowy obronił też strzał Bruno Henrique. Obrońca natomiast uchronił swój zespół od straty gola po uderzeniu Gabriela Barbosy, wbijając piłkę z linii bramkowej. Nawiasem mówiąc, Gabigol nawet strzelił gola głową, ale trawienie zostało anulowane po interwencji VAR z powodu pozycji spalonej. Botafogo miało swoją najlepszą okazję po strzale Erisona z lewej strony, ale Hugo sparował uderzenie na rzut rożny.

Flamengo rozpoczęło drugą połowę, szukając ataku, ale to Botafogo otworzył wynik spotkania. Po pięciu minutach gry, Diego Gonçalves przyjął piłkę z lewej strony i zagrał do Erisona. Willian Arão próował przeciąć podanie, ale się pomylił, futbolówka dotarła do Erisona, który odpalił bombę z zza pola karnego i zdołał pokonać Hugo. Przez resztę niedzielnego klasyku, podopieczni trenera Paulo Sousy próbowali wyrównać na kilka sposobów: uderzenia zza pola karnego, dośrodkowania w pole karne, czy indywidualne akcje, ale nic nie przyniosło rezultatu. Ten dzień należał do Gatito Fernándeza, który świetnie obronił strzały Lázaro, Bruno Henrique i Giorgian De Arrascaety i zapewnił Glorioso zwycięstwo w Brasílii.