Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - Cuiabá

Raport pomeczowy Flamengo - Cuiabá

Flamengo wygrało 2:1 z Cuiabą na stadionie Maracanã w dniu poświęconym dla Filipe Luísa i Rodrigo Caio, którzy żegnają się z klubem. Lewy obrońca rozegrał swoje ostatnie spotkanie na tym stadionie i wzruszył się, gdy został zmieniony. Środkowy obrońca, którego kontrakt nie zostanie przedłużony, również został uhonorowany podczas tego spotkania. Bramki dla Rubro-Negro zdobyli Luiz Araújo i Pedro, a honorowe trafienie dla Dourado z rzutu karnego zaliczył Clayson.

Dzięki zwycięstwu Flamengo ma teraz na swoim koncie 66 punktów i zagwarantowało sobie pozostanie w pierwszej czwórce tej kolejki. Jeśli Vasco wygra z Grêmio, Rubro-Negro zapewnią sobie matematyczny awans do fazy grupowej przyszłorocznej edycji Copa Libertadores. Mimo zwycięstwa Palmeiras nad Fluminense, podopieczni trenera Tite wciąż mają szanse na mistrzowski tytuł, ale muszą liczyć na szereg kombinacji, aby zniwelować różnicę w bilansie bramkowym. Natomiast Cuiabá utrzymuje się na 12. miejscu z 48 punktami.

PRZEBIEG MECZU

Pierwsze 45 minut to była absolutna dominacja Flamengo Po szalonym początku, Rubro-Negro objęli prowadzenie po golu Luiza Araújo, który skierował piłkę precyzyjnie w prawy górny róg bramki João Carlosa, nie dając szans na obronę bramkarzowi Cuiaby. Pod koniec pierwszej połowy podopieczni trenera Tite wrócili do ofensywnego rytmu, stworzyli sobie bardziej klarowne okazje i podwyższyli wynik i powiększyli prowadzenie po goli głową Pedro po dośrodkowaniu Giorgiana de Arrascaety.

W drugiej połowie tempo gry zwolniło. Cuiabá bardziej zagroziła bramce Agustína Rossiego. Sędzia przyznał rzut karny za faul Ericka Pulgara na Raniele, ale po obejrzeniu sytuacji w VAT anulował jedenastkę. Następnie Clayson został sfaulowany przez Guillermo Varelę, arbiter wrócił do VAR i zdecydował się na przyznanie rzutu karnego. Napastnik zdecydował się sam wymierzyć "sprawiedliwość" i zaliczył honorowe trafienie dla Dourado.

HOŁD DLA FILIPE LUÍSA I RODRIGO CAIO

Mecz między Flamengo a Cuiabą oznaczał pożegnanie Filipe Luísa i Rodrigo Caio, idoli klubu. Przed rozpoczęciem spotkania obaj zawodnicy pozowali na murawie z trofeami zdobytymi w koszulce Rubro-Negro od 2019 roku, kiedy przybyli do klubu z Gávea i zostali uhonorowani przez kibiców w formie mozaiki. Filipe Luís, który przejdzie na emeryturę, został zastąpiony w 81. minucie i ponownie wzruszył się, opuszczając boisko. Rodrigo Caio pojawił się na murawie w doliczonym czasie gry i również się pożegnał.

OSTATNI MECZ SEZONU

Oba zespoły wrócą na boisko w nocy z środy na czwartek, kiedy rozegrają swój ostatni mecz w tym sezonie Campeonato Brasileiro. Flamengo zmierzy się z São Paulo na stadionie São Paulo. Natomiast Cuiabá podejmuje Athletico Paranaense na Arena Pantanal.

FLAMENGO 2:1 CUIABÁ - 38. KOLEJKA CAMPEONATO BRASILEIRO

STADION: Maracanã, no Rio de Janeiro (RJ).
WIDZÓW: 63.148.
ARBITER: Rodrigo Jose Pereira (PE).
ASYSTENCI: Alessandro Álvaro Rocha (BA), Francisco Chaves Bezerra (PE).
VAR: Gilberto Rodrigues Castro (PE).
ŻÓŁTE KARTKI: Léo Pereira, Luiz Araújo (FLA).
BRAMKI: 5' Luiz Araújo (1:0), 45 + 4' Pedro (2:0), 79' k. Clayson (1:2).

FLAMENGO: Rossi; Varela (90+2' Wesley), Fabrício Bruno, Léo Pereira (90+1' Rodrigo Caio), Filipe Luís (81' Ayrton Lucas); Erick, Gérson, Arrascaeta, Luiz Araújo, Éverton Cebolinha (81' Bruno Henrique), Pedro (90+1 Victor Hugo). TRENER: Tite.

CUIABÁ: João Carlos; Matheus Alexandre, Alan Empereur, Marllon, Rikelme (69' Uendel), Allyson (57' Fernando Sobral), Raniele, Denilson (57' Derik Lacerda), Jonathan Cafú (57' Filipe Augusto), Clayson, Deyverson (69' Isidro Pitta). TRENER: António Oliveira.