Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - Nova Iguaçu

Raport pomeczowy Flamengo - Nova Iguaçu

Po przekonującym występie w sobotnie popołudnie na stadionie Maracanã, Flamengo rozgromiło Nova Iguaçu aż 5:0. Duet Pedro i Gabriel Barbosa strzelił po dwa gole, a Fabrício Bruno uzupełnił wynik. Goście musieli radzić sobie w osłabieniu, po tym jak w 42. minucie gry z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Matheus Alves i nie mieli siły, aby spróbować wyrównać mecz.

Drużyna Vítora Pereiry, która rozpoczęła konfrontację od mieszanki starterów i rezerwowych, od początku przejęła inicjatywę w spotkaniu z dobrą wymianą podań i naciskiem na wyjście przeciwnika. W 12. minucie Matheuzinho wykonał dobry ruch i dośrodkował do Pedro, który otworzył wynik gry. Mając wielką przewagę Flamengo podwyższyło w 29. minucie, kiedy do siatki trafił Fabrício Bruno po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Évertona Cebolinhi. Życie Rubro-Negro stało się jeszcze spokojniejsze po czerwonej kartce Matheusa Alvesa w 42. minucie.

Flamengo wróciło na drugą połowę z Gabrielem Barbosą w ataku, a w 60. minucie weszli Éverton Ribeiro i Giorgian de Arrascaeta. Drużyna wykazała się jeszcze większą kreatywnością i po kolei tworzyła okazje. Chwilę po zameldowaniu się na placu gry, Arrasca zagrał do Matheuzinho, który asystował przy bramce Gabigola. Nowa „dycha” Flamengo drugi raz wpisała się na listę strzelców w 70. minucie po dośrodkowaniu Filipe Luísa. Gospodarze ustalili wynik na 5:0 w 77. minucie, kiedy także swojego drugiego gola strzelił Pedro po zagraniu od Giorgiana de Arrascaety.

Dzięki zwycięstwu Flamengo ma na swoim koncie 10 punktów i utrzymuje pozycję lidera Taça Guanabara, ale mając o jeden rozegrany mecz więcej niż rywale. Nova Iguaçu dalej ma tylko jedno oczko i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

We wtorek, Rubro-Negro zagrają na stadionie Raulino de Oliveira w Volta Redonda, aby zmierzyć się z Bangu. Z kolei Nova Iguaçu w środę zmierzy się z Audax na wyjeździe.

FLAMENGO 5 x 0 NOVA IGUAÇU -  3. KOLEJKA TAÇA GUANABARA

STADION: Maracanã w Rio de Janeiro (RJ)
WIDZÓW: 50.930
ARBITER: Alexandre Vargas Tavares de Jesus
ASYSTENCI: Thiago Rosa de Oliveira Esposito, Karen Soares Augusto
BRAMKI: 12' Pedro (1:0); 29' Fabrício Bruno (2:0); 62' Gabriel Barbosa (3:0), 70' Gabriel Barbosa (4:0), 77' Pedro (5:0)
ŻÓŁTE KARTKI: Matheus Alves (Nova Iguaçu); Marinho, Thiago Maia (Flamengo)
CZERWONA KARTKA: 42' Matheus Alves (Nova Iguaçu)

FLAMENGO: Santos; Matheuzinho, Pablo, Fabrício Bruno (46' Léo Pereira), Filipe Luís; Erick (60' Éverton Ribeiro), Gérson (46' Thiago Maia), Matheus França (46' Gabriel Barbosa); Marinho (60' Arrascaeta), Pedro, Éverton Cebolinha. TRENER: Vítor Pereira.

NOVA IGUAÇU: Max; Léo Fernandes, Matheus Alves, Gabriel Pinheiro, Márcio; Gustavo Nicola (75' Marquinhos Macaé), Paulo Henrique; Andrey (84' Léo Jacó), Ícaro (46' Léo Índio), Ewerton (46' Matias); Nathan Palafoz (46' Luã Lúcio). TRENER: Carlos Vitor.