Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - Portuguesa-RJ

Raport pomeczowy Flamengo - Portuguesa-RJ

Flamengo spełniło oczekiwania ponad 50 tys. kibiców, którzy w niedzielę wypełnili stadion Maracanã, aby ponownie spotkać się z główną drużyną. Dzięki wspaniałym występom Pedro i Gabriela Barbosy, którzy wpisali się na listę strzelców, podopieczni trenera Vítora Pereiry pewnie wygrali 4:1 z Portuguesą w spotkaniu rozgrywanym w ramach 1. kolejki Taça Guanabara. Fabrício Bruno i Thiago Maia zdobyli pozostałe gole dla Rubro-Negro, a Edson Cariús zaliczył honorowe trafienie dla gości.

Flamengo dominowało od pierwszej minuty i miało cierpliwość, aby znaleźć miejsce w dobrze ustawionej linii defensywnej Portuguesy. Ponieważ boczni obrońcy grali ofensywnie, a pomocnicy szukali wolnego miejsca na bokach boiska lub w środku, gol wydawał się kwestią czasu i tak się stało. W 10 minucie gry, Giorgian de Arrascaeta zagrał na lewą stronę do Ayrtona Lucasa, a ten dośrodkował w pole karne, gdzie był Pedro, który uderzeniem z klatki piersiowej skierował futbolówkę do bramki Lusy. Goście chcieli szybko odrobić straty, ale Rubro-Negro byli skuteczni w defensywie, utrzymali presję i dalej dominowali w meczu, czego konsekwencją w 40 minucie był gol Gabriela Barbosy po podaniu Pedro. Dwubramkowa przewaga trochę rozkojarzyła Flamengo, które po błędzie Ayrtona Lucasa straciło bramkę, a na listę strzelców wpisał się Edson Cariús.

Po zmianie stron boiska, Flamengo potrzebowało zaledwie czterech minut, aby ponownie powiększyć przewagę i stłumić ambicje i zapędy Portuguesy. Pedro, który wcześniej asystował Gabigolowi, popisał się pięknym dryblingiem w polu karnym (ruleta à la Zinédine Zidane) i zagrał do Fabrício Bruno. Obrońca dostawił tylko nogę do pustej bramki i podwyższył na 3:1. To było hasło do zwolnienia rytmu gry i jeszcze większego przyspieszenia Rubro-Negro w wymianie podań w poszukiwaniu wolnych miejsc. Trener Vítor Pereira postanowił dokonać zmian, aby przyspieszyć akcje ofensywne, a czwarty gol padł po trafieniu Thiago Maii i był to punkt kulminacyjny dla Gabriela Barbosy, który jak typowa "dycha" wykonał piękne podanie do asystującego Matheuzinho. Flamengo wygrało pewnie i przekonująco.

Dzięki zwycięstwu Flamengo prowadzi w tabeli Cariocão z sześcioma punktami na swoim koncie i jednym meczem więcej niż większość rywali: w nocy z czwartku na piątek Rubro-Negro wygrali 1:0 z Audax w spotkaniu 5. kolejki Taça Guanabara, które zostało rozegrane wcześniej z powodu udziału w Klubowych Mistrzostw Świata. W środę, drużyna prowadzona przez Vítora Pereirę pojedzie do Cariacica, aby na stadionie Kléber Andrade zagrać z Madureirą. Tego samego dnia Portuguesa podejmie Boavistę na Luso-Brasileiro.

FLAMENGO 4X1 PORTUGUESA - 1. KOLEJKA TAÇA GUANABARA

STADION: Maracanã w Rio de Janeiro (RJ)
WIDZÓW: 51.994
ARBITER: Alex Gomes Stefano
ASYSTENCI: Luiz Claudio Regazone, Gustavo Mota Correia
BRAMKI: 12' Pedro (1:0), 40' Gabriel Barbosa (2:0), 43' Edson Carius (2:1), 50' Fabrício Bruno (3:1), 86' Thiago Maia (4:1)

FLAMENGO: Santos; Varela (68' Matheuzinho), Fabrício Bruno, David Luiz, Ayrton Lucas; Thiago Maia, Gérson (74' Erick Pulgar), Éverton Ribeiro (68' Marinho), Arrascaeta (68' Éverton Cebolinha); Gabriel Barbosa, Pedro (74' Vidal). TRENER: Vítor Pereira.

PORTUGUESA: João Lopes; Watson, Gerson, Fredson, Yuri; Charles, João Paulo  (82' Roney), Vinicius Kiss (46' Fernandes), Anderson Rosa (65' Lucas Santos,); Jean Carlos (65' Cafu), Edson Carius (71' Gilmar). TRENER: Felipe Surian.