Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - Vasco

Raport pomeczowy Flamengo - Vasco

Gol z cyklu "stadiony świata", trzy słupki, siedem żółtych kartek i Clássico dos Milhões pełne smakowitych składników dla fanów Vasco. Za sprawą wspaniałego gola Pumity Rodrígueza, Vasco wygrało w niedzielę z Flamengo 1:0 na stadionie Maracanã i zbliżyło się do półfinałów Campeonato Carioca. Ten wynik odebrał Rubro-Negro miano jedynego niepokonanego zespołu w tej edycji rozgrywek stanowych i uniemożliwił zapewnienie triumfu w Taça Guanabara.

PIERWSZA POŁOWA

Pierwsze 45 minut były odzwierciedleniem tego, co działo się w całym meczu - Flamengo miało piłkę, a Vasco miało silną obronę. Przed przerwą dwa trafienia w słupek Pedro Raula stanowiły największe zagrożenie, podczas gdy zawodnicy Flamengo również trafili w słupek po strzale Giorgiana de Arrascaety na początku gry. Mimo posiadania piłki, Flamengo powtarzało to, co miało miejsce w meczu przeciwko Independiente del Valle, nadużywając długich podań, podczas gdy Vasco grało pionowo po odzyskaniu piłki. Mecz był wyrównany, choć statystyki pokazywały przewagę Flamengo - 61% posiadania piłki i 14-3 w strzałach.

DRUGA POŁOWA

Gol Vasco, strzelony już w trzeciej minucie drugiej części gry, uwarunkował całą drugą połowę. Zespół Maurício Barbieriego czuł się komfortowo, broniąc i kontratakując, podczas gdy Flamengo miało piłkę, ale nie znajdowało alternatyw. Jedyna bramka w klasyku padła po uderzeniu Pumity Rodrígueza zza pola karnego. Wkrótce po stracie gola, Rubro-Negro groźnie odpowiedzieli po strzale Gabriela Barobsy z przewrotki, ale ogólnie Cruzmaltino byli bliżej podwyższenia wyniku niż straty prowadzenia, gdyż Pedro Raul zmarnował rzut karny. Z Matheusem Françą, Matheusem Gonçalvesem i Évertonem Cebolinhą na boisku, Flamengo nawet wywierało presję. Z drugiej strony Léo Jardim popisał się tylko jedną świetną interwencją: obroną strzału spoza pola karnego Évertona Cebolinhy. Vasco odniosło zasłużone zwycięstwo.

SYTUACJA W TABELI

Po tym wyniku Vasco, które wyszło na boisko będąc na piątym miejscu w tabeli po zwycięstwach Volta Redonda i Botafogo w tej kolejce, odzyskało trzecie miejsce i jest bardzo blisko awansu do półfinału Campeonato Carioca. Aby awansować, wystarczy czwartkowe zwycięstwo nad Bangu na stadionie São Januário. Flamengo straciło swój status jedynego niepokonanego zespołu w rozgrywkach stanowych, ale wciąż zajmuje pierwsze miejsce z 23 punktami. Aby utrzymać prowadzenie i zdobyć Taça Guanabara, podopieczni trenera Vítora Pereiry potrzebują remisu w klasyku z Fluminense, który odbędzie się w nocy z środy na czwartek stadionie Maracanã.