Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Millonarios - Flamengo

Raport pomeczowy Millonarios - Flamengo

Flamengo straciło świetną szansę na rozpoczęcie tegorocznej kampanii w Copa Libertadores od zwycięstwa. W drugiej połowie Giorgian de Arrascaeta został sfaulowany w polu karnym, a Larry Vásquez otrzymał czerwoną kartkę za faul. Pedro pewnie wykorzystał rzut karny i otworzył wynik spotkania w 63. minucie. Jednak podopieczni trenera Tite nie wykorzystali przewagi gry w przewadze jednego zawodnika więcej. Millonarios zaczął dominować i wyrównał za sprawą trafienia Daniela Ruiza w 80. minucie, po dobrej akcji Rivaldo, który wykorzystał błąd Erica Pulgara, ustalając ostateczny wynik na 1:1 na stadionie El Campín w Bogocie.

WYSTĘP PONIŻEJ OCZEKIWAŃ

Występ Flamengo był znacznie poniżej oczekiwań, nawet w meczu rozgrywanym na wysokości 2.600 metrów nad poziomem morza w Bogocie. Trener Tite zdecydował się na kilka zmian w składzie. Luiz Araújo, Léo Pereira i Ayrton Lucas usiedli na ławce rezerwowych, a starterami byli Bruno Henrique, David Luiz i Matías Viña. Ponadto zabrakło Nicolása de la Cruza z powodu gorączki, więc na jego miejsce wszedł Igor Jesus. Pierwsza szansa w meczu przypadła właśnie Matíasowi Viñie, który mając stuprocentową okazję posłał piłkę nad poprzeczką, mimo że był praktycznie niepilnowany w polu karnym. Potem Millonarios zaczął tworzyć okazje i trafił w słupek po główce Leonardo Castro.

Wraz z wejściem Allana za Igora Jesusa, Flamengo poprawiło swoją grę, aż Erick Pulgar podał dobrze do Giorgiana de Arrascaety, który został sfaulowany przez Larry'ego Vásqueza, który został wyrzucony z boiska. Pedro wykorzystał rzut karny i otworzył wynik. Pomimo przewagi jednego zawodnika, Rubro-Negro nie potrafili zdominować rywala. W błędzie Ericka Pulgara, Rivaldo stworzył dobrą akcję po prawej stronie, zostawiając Chilijczyka na ziemi i dośrodkował do Daniela Ruiza, który przyjął piłkę i wyrównał dla Millonarios, ustalając ostateczny wynik meczu.

KONIEC PASSY ROSSIEGO

Po długim czasie Agustín Rossi ponownie stracił gola. Bramkarz zachowywał czyste konto przez 1.134 minuty. Flamengo pod wodzą Tite straciło też swoją pierwszą bramkę w oficjalnych meczach tego sezonu.

STRZELEC PEDRO

Pedro ponownie wpisał się na listę strzelców. Napastnik zdobył 12 bramek w 12 oficjalnych meczach tego sezonu. Ma 11 trafień w Campeonato Carioca, prowadząc w klasyfikacji strzelców rozgrywek. Podczas meczów towarzyskich w Stanach Zjednoczonych, napastnik zdobył jeszcze dwa gole.

KOLEJNE MECZE

Flamengo ponownie zagra w Copa Libertadores w następną środę (10 kwietnia) przeciwko Palestino na stadionie Maracanã. Wcześniej, na tym samym stadionie, Rubro-Negro w niedzielę rozegra rewanżowe finałowe spotkanie Campeonato Carioca przeciwko Nova Iguaçu, mając przewagę po wygranej 3:0 w pierwszym starciu.

MILLONARIOS 1:1 FLAMENGO - 1. KOLEJKA COPA LIBERTADORES

STADION: El Campín w Bogocie (COL).
ARBITER: Dario Herrera (ARG).
ASYSTENCI: Ezequiel Brailovsky (ARG), Facundo Rodriguez (ARG).
ŻÓŁTE KARTKI: Leonardo Castro (MIL), Luiz Araújo (FLA).
CZERWONA KARTKA: 62' Vásquez (MIL).
BRAMKI: 63' k. Pedro (0:1), 80' Daniel Ruiz (1:1).

MILLONARIOS: Montero; Alfonzo, M. Paz, Vargas, Hernández; Cataño (78' Daniel Ruiz), Giraldo, Vásquez, Silva (90+3' Castro); Giordana (78' Emerson Rodríguez), L. Castro (90' Pereira). TRENER: Alberto Gamero.

FLAMENGO: Rossi; Varela (86' Evertton Araújo), Fabrício Bruno, David Luiz, Viña (82' Ayrton Lucas); Erick Pulgar, Igor Jesus (46' Allan), Arrascaeta; Bruno Henrique, Éverton Cebolinha, Pedro (71' Luiz Araújo). TRENER: Tite.