Internacjonalizacja marki jest jednym z założeń administracji, która zarządza klubem od 2019 roku. Flamengo ponownie rozważa projekt posiadania klubu w Europie. Model ten jednak nie jest jeszcze ustalony i niekoniecznie będzie realizowany jako pierwszy krok. W tym kontekście Rubro-Negro wzmacnia współpracę z Leixões.
Ideą Flamengo jest otwarcie na zawsze swoich drzwi na rynku europejskim, zwiększenie widoczności, generowanie przychodów (w euro) oraz stworzenie platformy w Europie dla niektórych swoich zawodników, zwłaszcza młodych przechodzących z sektora młodzieżowego do pierwszego zespołu.
Istnieje badanie, które było już przedmiotem dyskusji we Flamengo, wskazujące, że piłkarze grający w Europie są o 20% drożsi niż ci w Ameryce Południowej. To argument, który dodaje sił do wdrożenia projektu.
Jedną z rozważanych opcji jest rozpoczęcie współpracy partnerskiej, a następnie dokonanie zakupu. Planuje się, podobnie jak w przypadku Tondeli, że klub poniesie przy tym niskie koszty i otrzyma zapłatę za używanie swojej marki.
Prawdą jest, że Flamengo nie ma zdefiniowanego klubu, który mógłby ożywić krok w projekcie internacjonalizacji marki. Jednak Leixões, klub z drugiej ligi portugalskiej, jawi się jako mocny kandydat. Od kilku miesięcy oba kluby i ich przedstawiciele intensyfikują kontakty.
André Castro, prezes zarządu Leixões, uczestniczył w kilku spotkaniach z wysoko postawionymi członkami Departamentu Piłki Nożnej Flamengo, w tym z prezydentem Rodolfo Landimem. Prezydent portugalskiego klubu przebywał w Rio de Janeiro przez ostatnie tygodnie i odwiedził stadion Maracanã, aby obejrzeć zwycięstwo nad Cruzeiro.
Kolejnym atutem Leixões jako dobrego kandydata jest fakt, że znajduje się w Portugalii - podobnie jak Tondela, projekt który nabrał siły w 2021 roku, jednak Flamengo nie sfinalizowało zakupu. Dyskusje ostygły po spadku Tondeli do drugiej ligi. Wówczas, pod przewodnictwem ówczesnego prezesa ds. finansowych Rodrigo Tostesa, klub z Rio de Janeiro zakończył negocjacje dotyczące zakupu SAD (odpowiednik SAF w Brazylii). Warto zauważyć, że Tostes zrezygnował z funkcji na początku miesiąca, aby poprzeć kandydaturę Luiza Eduardo Baptista, gdyż Rodolfo Landim postanowił poprzeć Rodrigo Dunshee.
Wewnętrznie Portugalia jest postrzegana jako idealna baza ze względu na liczne społeczności Brazylijczyków w tym kraju i tym samym licznych fanów Flamengo. Klub ma siedzibę w Matosinhos, na północy Portugalii. Miejscowość znajduje się około 30 minut od Porto, 50 minut od Bragi i 3 godzin od Lizbony.
RELACJE Z LEIXÕES
W styczniu Flamengo wypożyczyło obrońcę Gabriela Nogę, a obecnie strony negocjują definitywny transfer. Obrońca powrócił do Brazylii w lipcu po zakończeniu umowy, ale czeka na ostateczne ustalenia, aby powrócić do Portugalii.
Jednak Gabriel Noga nie jest jedynym. W zeszłym tygodniu napastnik Werton został sprzedany do portugalskiego klubu za 1 milion euro, a Flamengo zachowało 30% praw do przyszłej sprzedaży. Oprócz nich, obrońca Diegão miał zaawansowane negocjacje, ale ostatecznie trafił do Paços de Ferreira.
- dodał: MentiX
- 15.07.2024; 09:34
- źródło: globoesporte.com
- foto: Twitter Flamengo
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Brak komentarzy
- Éverton Cebolinha
- Uraz: zerwanie ścięgna Achillesa w lewej nodze.
- Powrót: Marzec 2025.
- Matías Viña
- Uraz: zerwania więzadła krzyżowego przedniego prawego kolana.
- Powrót: Kwiecień 2025.
- Pedro
- Uraz: zerwania więzadła krzyżowego przedniego lewego kolana.
- Powrót: Maj 2025.