Spotkanie prezydenta Flamengo, Rodolfo Landima z burmistrzem Rio de Janeiro, Eduardo Paesem, które miało się odbyć w czwartek, zostało przełożone na ten weekend. Tematem przewodnim jest pragnienie Rubro-Negro o zbudowaniu własnego stadionu, a klub bada teren alternatywny dla Parku Olimpijskiego.
Plan B to miejsce, w którym kiedyś działał stary park rozrywki Terra Encantada, również w dzielnicy Barra da Tijuca w zachodniej strefie Rio de Janeiro. Teren należący do firmy zajmującej się nieruchomościami był brany pod uwagę w klubie jeszcze przed administracją prezydenta Landima, ale projekt nie został zrealizowany ze względu na wysokie koszty.
Obecny zarządca stadionu Maracanã wraz z Fluminense, Flamengo, było bardzo zdenerwowane epizodem wyznaczenia meczu Vasco przeciwko Sportowi na obiekcie bez zgody Rubro-Negro, co włączyło alarm o problemach politycznych związanych ze stadionem i zwiększyło chęć posiadania własnego "domu".
Flamengo uważa, że bardziej interesująca byłaby budowa stadionu o pojemności "poziomu Maracanã", na terenie Parku Olimpijskiego, ale miejsce to ma również do pokonania złożone przeszkody.
Począwszy od tego, że teren jest własnością trzech właścicieli: miasta Rio, rządu federalnego i konsorcjum utworzonego przez firmy budowlane Odebrecht, Andrade Gutierrez i Carvalho Hosken, które zwyciężyło w konkursie partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) zorganizowanym na budowę obiektów dla Igrzyska Olimpijskie w 2016 roku.
Zasadniczo konsorcjum jest właścicielem gruntu. Rząd federalny Aren 1 i 2 do tenisa oraz welodromu. Arena 3 jest własnością Urzędu Miasta i odbywają się tam różne zajęcia sportowe, takie jak gimnastyka, trening siłowy i siatkówka. Miejsce zostanie przekształcone w Eksperymentalne Gimnazjum Olimpijskie (GEO), a pomysł jest taki, że do welodromu zostaną przeniesione zajęcia, które są obecnie prowadzone w Arenie 3.
Future Arena, która gościła mecze piłki ręcznej na Igrzyskach Olimpijskich, już zaczęła być rozbierana. Struktura stanie się szkołami, jako część spuścizny dla miasta.
Oprócz kwestii finansowych i porozumienia z konsorcjum, które jest właścicielem gruntu, należy przeanalizować wiele aspektów, takich jak na przykład możliwość budowy stadionu bez rozbiórki niektórych instalacji. A jeśli to konieczne, jaka jest szansa na autoryzację?
Są też inne ważne kwestie, takie jak dostęp komunikacji publicznej, miejsca parkingowe, wpływ na region ze względu na ruch uliczny... Tematy, które byłyby na porządku dziennym w rozmowach z Urzędem Miasta.
Teren Parku Olimpijskiego, który miał już projekt stadionu przez osoby związane z Fluminense, ma łącznie 1,18 miliona metrów kwadratowych. Oprócz aren w kompleksie mieściło się Międzynarodowe Centrum Transmisji Igrzysk (IBC), Główne Centrum Medialne (MPC) oraz Wioska Olimpijska. Obiekty te połączyły się z parkiem wodnym Maria Lenk i Areną Rio, które znajdują się w pobliżu.
Władze miasta są obecnie odpowiedzialne za utrzymanie Parku Olimpijskiego, ale idea zlecania jej na zewnątrz wciąż trwa.
- dodał: MentiX
- 01.07.2022; 11:32
- źródło: globoesporte.com
- foto: Twitter Flamengo
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Brak komentarzy
- Éverton Cebolinha
- Uraz: zerwanie ścięgna Achillesa w lewej nodze.
- Powrót: Czerwiec 2025.
- Matías Viña
- Uraz: zerwania więzadła krzyżowego przedniego prawego kolana.
- Powrót: Sierpień 2025.
- Pedro
- Uraz: zerwania więzadła krzyżowego przedniego lewego kolana.
- Powrót: Wrzesień 2025.