Tylko brak natychmiastowego zastępstwa opóźnia zwolnienie Paulo Sousy. Flamengo już zdecydowało, że w pracy portugalskiego trenera nie ma już perspektyw i były selekcjoner reprezentacji Polski nie będzie dalej kierował drużyną.

Ponieważ Paulo nie zrezygnuje z otrzymania odszkodowania (1,4 mln euro), klub ocenia natychmiastowe zwolnienie lub zyska na czasie w celu znalezienia następcy. Warto pamiętać, że zwolnienie szkoleniowca w czwartek lub sobotę nie zmienia kwoty do wypłaty dla Portugalczyka. Odszkodowanie dotyczy miesięcznych pensji, jakie Paulo Sousa otrzymywałby do końca 2022 roku.

Nawet po podjęciu przez Flamengo decyzji o zakończeniu "małżeństwa", obecność Paulo Sousy w Porto Alegre nie jest wykluczona, gdzie drużyna zmierzy się w sobotę z Internacionalem w 11. kolejce Campeonato Brasileiro.

Możliwe, że Paulo Sousa będzie kontynuował pracę z zespołem do końca tygodnia, ponieważ Flamengo wybrało spędzenie tygodnia w Atibaia, gdzie przygotowywało się do wyjazdowych konfrontacji z Red Bull i Internacionalem.

Środowa porażka 1:0 z Red Bull Bragantino po raz kolejny pokazała, że trener nie był w stanie wydobyć z grupy tego, co najlepsze. W rzeczywistości komunikacja z zawodnikami była słaba w przez 90 minut.

Flamengo zajmuje 14. miejsce w Campeonato Brasileiro z 12. Punktami na swoim koncie (trzy zwycięstwa, trzy remisy i cztery porażki).

Zatrudniony w dniu 25 grudnia 2021 roku i zaprezentowany w dniu 10 stycznia bieżącego roku, portugalski szkoleniowiec poprowadził do tej pory 32 mecze Flamengo, z bilansem 19 zwycięstw, 7 remisów i 6 porażek.

W swojej krótkiej pracy w klubie z Gávea, która niedługo zostanie przerwana, Paulo Sousa nie zdobył żadnego tytułu: przegrał Supercopa do Brasil oraz finał Campeonato Carioca.

• dodał: MentiX
  • 09.06.2022; 05:58
  • źródło: globoesporte.com