Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Athletico - Flamengo

Raport pomeczowy Athletico - Flamengo

Athletico Paranaense i Flamengo zremisowali 1:1 w niedzielne popołudnie na Ligga Arena w Kurytybie, w meczu 9. kolejki Campeonato Brasileiro. Obie bramki padły w doliczonym czasie gry. Najpierw, w 92. minucie, Fernandinho zdobył bramkę dla Furacão z rzutu karnego, ale Rubro-Negro wyrównali w 99. minucie po bramce głową Evertona Araújo. Dzięki zdobytemu punktowi drużyna z Rio de Janeiro nadal prowadzi w rozgrywkach.

WYRÓWNANA PIERWSZA POŁOWA

Pierwsze 45 minut obfitowało w kilka okazji. Flamengo oddało celny strzał dopiero w 14. minucie. Po długiej wymianie podań Lorran odebrał piłkę z prawej strony, przeciął do środka i oddał strzał, który obronił Léo Linck. Furacão odpowiedział za sprawą Nikão w 19. minucie, a jego strzał z dystansu obronił Agustín Rossi. W następnej akcji Lorran pojawił się sam na sam z bramkarzem, ale Kaique Rocha skutecznie zablokował strzał.

Athletico Paranaense odpowiedziało w 26. minucie poprzez Felipinho, ale pomocnik nie trafił precyzyjnie. Christian próbował dobitki, ale piłka utknęła w obronie. W kolejnej akcji Nikão dostał piłkę na skrzydle i spróbował strzelić, ale było to proste zagranie dla Agustína Rossiego. Nikão miał kolejną groźną sytuację pięć minut później: Felipinho zagrał głębokie podanie, Madson poprawił i Nikão oddał groźny strzał. W 42. minucie Gérson dostał piłkę w środku pola i próbował zaskoczyć Léo Lincka, ale strzał był obok bramki.

GRAMY DO KOŃCA

Obaj trenerzy wrócili na drugą połowę ze zmianami. Cuca wprowadził Cuello zamiast Felipinho, a Matheus Bachi, zastępca zawieszonego Tite, postawił na Victora Hugo zamiast Bruno Henrique. Już w 46. minucie Luiz Araújo poprowadził kontratak z prawej strony i uderzył celnie, ale Léo Linck obronił. W 59. minucie Madson pojawił się w polu karnym i otrzymał świetne podanie od Christiana, jednak boczny obrońca Furacão strzelił obok bramki.

Flamengo odpowiedziało w 64. minucie za sprawą Lorran. Młody zawodnik otrzymał piłkę w polu karnym i strzelił po ziemi, ale Léo Linck ponownie był na miejscu. W 68. minucie David Luiz przeszedł do ataku, wymienił podanie w polu karnym i uderzył krzyżowym strzałem. Léo Linck wybił, a Gabriel Barbosa dobił do pustej bramki, jednak sędzia anulował gola. W 71. minucie Gérson podał do Victora Hugo w polu karnym, ale Léo Linck ponownie świetnie obronił.

W 88. minucie VAR zarekomendował sprawdzenie możliwego rzutu karnego, a po analizie sędzia Anderson Daronco wskazał na rzut jedenastkę. Fernandinho podszedł do piłki i celnie uderzył, dając prowadzenie już w doliczonym czasie gry. Jednak w 9. minucie doliczonego czasu gry po świetnej obronie Léo Lincka, Everton Araújo wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i wyrównał wynik.

SYTUACJA W TABELI

Flamengo pozostaje na pierwszym miejscu Campeonato Brasileiro, teraz z 18 punktami, podczas gdy Athletico Paranaense jest na drugim miejscu z 17 punktami. Obie drużyny mogą zostać wyprzedzone przez Botafogo i Bahię, które również grają w niedzielę.

NASTĘPNY MECZ

Obie drużyny wracają do gry w środku tygodnia i mają bezpośrednie starcia w walce o prowadzenie. Athletico Paranaense odwiedzi Botafogo w środową noc na Nilton Santos, podczas gdy Flamengo podejmie Bahię w czwartkową noc na stadionie Maracanã.

ATHLETICO PARANAENSE 1:1 FLAMENGO - 9. KOLEJKA CAMPEONATO BRASILEIRO

STADION: Ligga Arena w Kurytybie (PR).
WIDZÓW: 38.631.
ARBITER: Anderson Daronco (FIFA) (RS).
ASYSTENCI: Tiago Augusto Kappes Diel (RS), Michael Stanislau (RS).
VAR: Daiane Muniz (FIFA) (SP).
ŻÓŁTE KARTKI: Pablo, Léo Linck (CAP), Victor Hugo, Evertton Araújo, Fabrício Bruno (FLA).
CZERWONA KARTKA: Cuca (CAP).
BRAMKI: 90+2’ Fernandinho (1:1), 90+9’ Evertton Araújo (1:1).

ATHLETICO PARANAENSE: Léo Linck; Madson, Kaique Rocha, Thiago Heleno, Esquivel (73’ Fernando); Felipinho (46’ Cuello), Erick, Fernandinho, Nikão (73’ Pablo), Christian (83’ Zapelli); Mastriani (74’ Julimar). TRENER: Cuca.

FLAMENGO: Rossi; Wesley, Fabrício Bruno, David Luiz, Léo Pereira; Léo Ortiz (83’ Evertton Araújo), Gérson, Lorran (67’ Gabriel Barbosa); Luiz Araújo, Bruno Henrique (46’ Victor Hugo). Pedro. TRENER: Matheus Bacchi (Tite zawieszony).