Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Atlético Goianiense - Flamengo

Raport pomeczowy Atlético Goianiense - Flamengo

Bardzo zacięta gra. Remis 1:1 pomiędzy Atlético Goianiense i Flamengo na stadionie Antônio Accioly był ekscytujący od pierwszych minut. Już po zaledwie trzech minutach, Wellington Rato otworzył wynik, ale trafienie nie zostało uznane, ponieważ Shaylon był na spalonym na początku akcji. W początkowym etapie, Flamengo było lepszy, ale wpadło w zamkniętą obronę Dragão. W drugiej połowie gra stała się bardziej otwarta. Podczas, gdy Flamengo naciskało, Atlético postawiło na kontrataki. Tak właśnie gospodarze otworzyli wynik spotkania, a na listę ponownie wpisał się Wellington Rato, którego trafienie tym razem było prawidłowe. Wkrótce podopieczni trenera Paulo Sousy doprowadzili do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Bruno Henrique. W końcówce, oba zespoły mogły zdobyć po kolejnej bramce, ale w obu przypadkach piłka trafiała w poprzeczkę.

Atlético Goianiense i Flamengo musiały być bardzo cierpliwe. Goście dużo wymieniali piłką w poszukiwaniu miejsca w obronie przeciwnika. Gospodarze z kolei potrzebowali spokoju, aby nie popełnić błędu i skorzystać z kontrataków. Strategia zadziałała lepiej dla Dragão, który otworzył wynik, wykorzystując błąd podania. Podczas, gdy Rubro-Negro zdołali wyrównać po wykorzystaniu jednego z 10 wywalczonych rzutów rożnych, które mieli w grze.

Jeszcze przed końcowym gwizdkiem arbitra, drużyna Flamengo narzekała na kibiców, którzy wtargnęli na boisko. Pierwsza taka sytuacja miała miejsce, gdy podopieczni trenera Paulo Sousy doprowadzili do wyrównania i twierdzili, że ktoś wtargnął na boisko, aby uczcić bramkę Bruno Henrique. Po ostatnim gwizdku niezliczeni fani weszli na boisko, próbując zrobić zdjęcie z zawodnikami klubu z Rio de Janeiro.

Flamengo wraca na boisko we wtorek, kiedy zmierzy się z Talleres na stadionie Maracanã w 2. kolejce fazy grupowej Copa Libertadores. W Campeonato Brasileiro podopieczni trenera Paulo Sousy zagrają w niedzielę przeciwko São Paulo na stadionie Maracanã, również w 2. kolejce.

ATLÉTICO GOIANIENSE 1X1 FLAMENGO - 1. KOLEJKA CAMPEONATO BRASILEIRO

STADION: Antônio Accioly - Goiania (GO)
ARBITER: Braulio da Silva Machado (FIFA-SC)
ASYSTENCI: Alex dos Santos (SC), Thiaggo Americano Labes (SC)
VAR: Rodrigo D Alonso Ferreira (SC)
WIDZÓW: 10.496
BRAMKI: 75' Wellington Rato (1-0), 84' Bruno Henrique (1-1)
ŻÓŁTE KARTKI: Léo Pereira, Marlon Freitas, Jorginho (ATG); Marinho, David Luiz (FLA)

ATLÉTICO GOIANIENSE: Luan Polli; Dudu, Wanderson, Edson, Jefferson; Marlon Freitas, Gabriel Baralhas, Jorginho (86'Rickson); Shaylon (90'+2' Hayner), Wellington Rato (82' Churín), Léo Pereira. TRENER: Humberto Louzer

FLAMENGO: Hugo Souza; Willian Arão, David Luiz, Léo Pereira; Matheuzinho (81' Lázaro), João Gomes, Andreas Pereira (82' Pedro), Thiago Maia (66' Éverton Ribeiro), Bruno Henrique; Arrascaeta (90'+3' Diego), Gabriel Barbosa. TRENER: Paulo Sousa.