Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Atlético Goianiense - Flamengo

Raport pomeczowy Atlético Goianiense - Flamengo

Flamengo cierpiało, ale ostatecznie wygrało 2:1 z Atlético Goianiense na stadionie Serra Dourada w 1. kolejce Campeonato Brasileiro. W meczu naznaczonym kontrowersyjnymi decyzjami sędziowskimi (dwa rzuty karne, dwie czerwone kartki i spalony, który unieważnił gola dla gospodarzy), bramki Nicolása de la Cruza i Pedro dały Rubro-Negro trzy punkty. Luiz Fernando strzelił gola dla Dragão.

PIERWSZA POŁOWA

Zły stan murawy utrudniał grę obu drużyn. Atlético Goianiense i Flamengo nie były w stanie przyspieszyć gry na początku pierwszej połowy i przez pewien czas przyglądały się sobie nawzajem, aby opracować akcje. Rubro-Negro zakończyli pierwszą część gry z 57% posiadania piłki i pomimo siedmiu strzałów, tylko dwa trafiły w światło bramki, ale nie stanowiły dużego zagrożenia dla gospodarzy. Natomiast Dragão dwukrotnie zatrzymał się na rękach Agustína Rossiego i nie zdołał otworzyć wyniku. Wyrzucenie Alixa Viniciusa było decydujące dla Flamengo, które wyszło na prowadzenie. Już w doliczonym czasie gry obrońca, będąc ostatnim zawodnikiem przed własnym polem karnym, sfaulował Pedro i otrzymał czerwoną kartkę. Nicolás de la Cruz poszedł do wykonania rzutu wolnego i zdobył świetnego gola, swojego pierwszego w koszulce Flamengo.

DRUGA POŁOWA

Flamengo wróciło na drugą połowę i zobaczyło, że Atlético Goianiense jest bardziej zorganizowane w poszukiwaniu wyrównania. W 63. minucie Luiz Fernando wyrównał po uderzeniu głową. W 68. minucie Léo Pereira popchnął w swoim polu karnym Luisa Felipa, a sędzia wskazał na rzut karny dla Dragão. To była pierwsza kontrowersja drugiej połowy. Shaylon wykonał jedenastkę, ale piłka trafiła w słupek. Rubro-Negro mieli niewiele szans, podczas gdy gospodarze ryzykowali i prawie wyszli na prowadzenie. Jednak VAR anulował zdobytą bramkę z powodu spalonego, co wywołało kolejną kontrowersję na Serra Dourada. Zespół Tite próbował stworzyć zagrożenie, ale nie był skuteczny w ataku. Ayrton Lucas spróbował z dystansu, ale piłka odbiła się od poprzeczki. W ostatnich minutach doszło do kolejnej kontrowersji: rzut karny dla Flamengo. Bruno Henrique i Maguinho zderzyli się w polu karnym, sędzia udał się do kabiny VAR i wskazał na rzut karny dla Rubro-Negro. Pedro mocno uderzył w róg bramki i dał Flamengo zwycięstwo.

TITE PROTESTUJE PRZECIWKO WYRZUCENIU JAIRA VENTURY

Trener Atlético Goianiense otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę po zareagowaniu na jedno z wydarzeń na boisku. Czwarty sędzia poskarżył się do głównego arbitra, który udał się do ławki rezerwowych i wyrzucił Jaira Venturę. Trener Flamengo skrytykował sędziowanie i stanął w obronie kolegi z branży.

DE LA CRUZ JAK ZICO

Pierwsza bramka Nicolása de la Cruza w koszulce Flamengo wreszcie padła. Urugwajczyk przełamał się w swoim 15. meczu dla klubu. Pomocnik oddał strzał z rzutu wolnego z daleka, trafiając precyzyjnie w okienko.

KONTROWERSYJNE SĘDZIOWANIE

Po wykluczeniu Jaira Ventury i Alixa Viniciusa w pierwszej połowie, sędzia André Luiz Skettino wywołał jeszcze większą kontrowersję na Serra Dourada w drugiej połowie.

W kolejności chronologicznej: rzut karny dla Atlético Goianiense, anulowana bramka dla gospodarzy po spalonym oraz, już w końcówce, rzut karny dla Flamengo, który spowodował kolejne wykluczenie dla zawodnika Dragão. Wszystkie decyzje były kwestionowane przez piłkarzy obu klubów.

NASTĘPNY MECZ

W 2. kolejce Brasileirão, Flamengo zmierzy się z São Paulo w nocy z środy na czwartek na stadionie Maracanã. Mecz Atlético Goianiense z Botafogo odbędzie się w nocy z czwartku na piątek na stadionie Nilton Santos.

ATLÉTICO GOIANIENSE 1:2 FLAMENGO - 1. KOLEJKA CAMPEONATO BRASILEIRO

STADION: Serra Dourada w Goiânii (GO).
ARBITER: André Luiz Policarpo Bento (MG).
ASYSTENCI: Felipe Alan Costa de Oliveira (MG), Leonardo Henrique Pereira (MG).
VAR: Wagner Reway (ES).
ŻÓŁTE KARTKI: Alejo Cruz, Adriano Martins, Guilherme Romão, Rhaldey (ATL); Fabrício Bruno, Léo Pereira, Arrascaeta (FLA).
CZERWONE KARTKI: Jair Ventura, Alix Vinícius, Maguinho (ATL).
BRAMKI: 45+6’ De la Cruz (0:1); 63’ Luiz Fernando (1:1); 90+13’ k. Pedro (1:2).

ATLÉTICO GOIANIENSE: Ronaldo; Maguinho, Adriano Martins (76’ Pedro Henrique), Alix, Guilherme Romão; Gabriel Baralhas, Rhaldey (46’ Yony González), Alejo Cruz (45+7’ Luiz Felipe), Shaylon; Luiz Fernando (87’ Max), Emiliano Rodriguez (87’ Derek). TRENER: Jair Ventura.

FLAMENGO: Rossi; Ayrton Lucas, Fabrício Bruno, Léo Pereira (77’ Carlinhos), Viña (76’ Gérson); Erick Pulgar, De la Cruz (90+2’ Lorran), Arrascaeta; Luiz Araújo (86’ Victor Hugo), Éverton Cebolinha (46’ Bruno Henrique), Pedro. TRENER: Tite.