Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Atlético Mineiro - Flamengo

Raport pomeczowy Atlético Mineiro - Flamengo

Flamengo wykorzystało moment niestabilności Atlético Mineiro, aby wygrać kolejny mecz w Brasileirão. W środową noc na Arena MRV, Rubro-Negro pewnie wygrali 4:2 z Galo w 14. kolejce rozgrywek. Bruno Henrique i Carlinhos strzelili gole dla drużyny trenera Tite w pierwszej połowie. Na początku drugiej połowy Ayrton Lucas zdobył piękną bramkę, zwiększając przewagę. Następnie Hulk, wykorzystując rzut karny, zmniejszył straty. Jednak niedługo potem Rômulo został wyrzucony z boiska, pozostawiając zespół gospodarzy w osłabieniu. Grając w przewadze, Pedro popisał się świetnym podaniem do Bruno Henrique, który strzelił czwartą bramkę dla podopiecznych trenera Tite. W końcówce Hulk strzelił swojego drugiego gola w meczu, ustalając wynik.

PIERWSZA POŁOWA

Atlético Mineiro naciskało na defensywę Rubro-Negro w pierwszych minutach meczu, ale to Flamengo otworzyło wynik. W 13. minucie Luiz Araújo wykonał rzut wolny z prawej strony, a Bruno Henrique skierował piłkę do siatki. Niedługo potem Carlinhos był bliski wpisania się na listę strzelców, czego dokonał w 23. minucie, kiedy Wesley trafił w słupek, a napastnik wykorzystał dobitkę i podwyższył wynik dla zespołu trenera Tite. Galo odpowiedziało akcją Cadu, który znalazł się sam na polu karnym, ale nie trafił w światło bramki. Pod koniec pierwszej połowy Carlinhos prawie strzelił trzeciego gola dla Flamengo.

DRUGA POŁOWA

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy Ayrton Lucas popisał się wspaniałą akcją, minął obrońców, wszedł w pole karne Galo i strzelił w róg bramki, powiększając przewagę. Wkrótce potem Allan sfaulował Eduardo Vargasa we własnym polu karnym. VAR zalecił przegląd akcji, a sędzia przyznał rzut karny. Hulk wykorzystał jedenastkę, zmniejszając różnicę na tablicy wyników. W 64. minucie Rômulo sfaulował Bruno Henrique i został wyrzucony z boiska za drugi żółty kartonik. Niedługo potem Pedro fenomenalnie podał do Bruno Henrique, który strzelił czwartego gola dla Flamengo. Atlético Mineiro miało dwie kolejne szanse na zdobycie bramki, ale Agustín Rossi nie dał się pokonać. W 79. minucie Hulk oddał dobry strzał, który minął słupek. Flamengo odpowiedziało akcją Ericka Pulgara, który znalazł się w polu karnym, ale nie trafił w bramkę. Już w 90. minucie Hulk zdobył swoją drugą bramkę, ustalając wynik meczu.

SYTUACJA W TABELI

Dzięki zwycięstwu Flamengo ma teraz na swoim koncie 30 punktów i samotnie prowadzi w Campeonato Brasileiro. Jeśli Palmeiras potknie się w meczu z Grêmio, Rubro-Negro zwiększą przewagę do trzech punktów. Atlético Mineiro znajduje się na 11. miejscu z 18 punktami i jednym meczem zaległym w stosunku do większości rywali.

NASTĘPNY MECZ

W nocy z soboty na niedzielę Flamengo zmierzy się z Cuiabą na stadionie Maracanã. Z kolei w nocy z niedzieli na poniedziałek Atlético Mineiro odwiedzi Botafogo na stadionie Nilton Santos. Oba mecze będą rozgrywane w ramach 15. kolejki Brasileirão.

NEGATYWNA SERIA

Porażka oznacza, że Atlético Mineiro wydłużyło serię meczów bez zwycięstwa jako gospodarz w Brasileirão. Ostatnie zwycięstwo Galo na własnym boisku w lidze miało miejsce w kwietniu, przeciwko Cruzeiro. Od tego czasu drużyna prowadzona przez Gabriela Milito rozegrała pięć spotkań na Arena MRV, przegrywając z Flamengo i Palmeiras oraz remisując z Bahią, Fortalezą i Atlético Goianiense. Po meczu Hulk przeprosił kibiców i poprosił o zaufanie.

SKARGI FLAMENGO

Kiedy na tablicy wyników było już 4:1 dla Flamengo, dwa incydenty wzbudziły skargi ze strony Rubro-Negro. W 71. minucie Pedro upadł w polu karnym Atlético Mineiro po starciu z Mariano, ale sędzia Ramon Abatti Abel nic nie zasygnalizował. W 87. minucie Erick Pulgar padł na ziemię po starciu z Otávio, ale gra także była kontynuowana dalej. W obu przypadkach VAR nie zalecił przeglądu na monitorze. Luiz Carlos, menedżer Flamengo, skrytykował sędziowanie po meczu.

ROZMOWA WŁADZ

Przed rozpoczęciem meczu Rubens Menin, jeden z właścicieli SAF Atlético Mineiro, oraz Rodolfo Landim, prezydent Flamengo, rozmawiali przez długi czas na murawie Arena MRV. Tematem była struktura stadionu Galo. Rubro-Negro są na wstępnym etapie budowy własnej areny.

ATLÉTICO MINEIRO 2:4 FLAMENGO - 14. KOLEJKA CAMPEONATO BRASILEIRO

STADION: Arena MRV w Belo Horizonte (MG).
WIDZÓW: 39.993.
ARBITER: Ramon Abatti Abel (FIFA/SC).
ASYSTENCI: Naílton Junior de Sousa Oliveira (FIFA/CE), Henrique Neu Ribeiro (SC).
VAR: Rodrigo D'Alonso Ferreira (SC).
ŻÓŁTE KARTKI: Rômulo, Paulo Vitor, Battaglia (CAM), Bruno Henrique, Ayrton Lucas (FLA).
CZERWONA KARTKA: 64’ Rômulo (CAM).
BRAMKI: 13’ Bruno Henrique (0:1), 23’ Carlinhos (0:2), 51’ Ayrton Lucas (0:3), 57’ k. Hulk (1:3), 68’ Bruno Henrique (1:4), 90’ Hulk (2:4).

ATLÉTICO MINEIRO: Matheus Mendes; Rômulo, Bruno Fuchs, Battaglia; Otávio, Paulo Vitor (67’ Mariano), Igor Gomes (46’ Vargas), Scarpa, Cadu (66’ Palacios); Paulinho, Hulk. TRENER: Gabriel Milito.

FLAMENGO: Rossi; Wesley, Fabrício Bruno, David Luiz, Ayrton Lucas (72’ Léo Pereira); Allan, Léo Ortiz (72’ Erick Pulgar), Gérson (80’ Victor Hugo); Bruno Henrique, Luiz Araújo (80’ Lorran), Carlinhos (63’ Pedro). TRENER: Tite.