Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Audax Rio - Flamengo

Raport pomeczowy Audax Rio - Flamengo

Flamengo wygrało 2:1 z Audax Rio w czwartkowym meczu rozgrywanym na stadionie Raulino de Oliveira w Volta Redonda w ramach 5. kolejki Taça Guanabara. Rubro-Negro kontrolowali posiadanie piłki przez cały mecz, ale zespół Angra dos Reis stwarzał wiele trudności. Podopieczni trenera Paulo Sousy objęli prowadzenie w doliczonym czasie pierwszej połowy po pięknym golu Gabriela Barbosy i podwyższyli po zmianie stron po samobójczym trafieniu Thomása Kaycka. Honorowe trafienie dla Audax zdobył Hugo Sanches. Pomimo zwycięstwa, trener Paulo Sousa usłyszał pierwsze zarzuty z trybun w okresie niestabilności Rubro-Negro.

Trener Flamengo wszedł z nieoczekiwanym składem, a Mauricio Isla, Léo Pereira i Filipe Luís stworzyli duet środkowych obrońców. Ponownie przetestowani zostali Pedro i Gabriel Barbosa w linii ataku, a jako starter wystąpił młody Lázaro. W pierwszej połowie Rubro-Negro mieli inicjatywę, ale też spore trudności z pokonaniem muru Audax. Pod koniec pierwszej połowy Gabigol otrzymał świetne podanie od Lázaro z lewej strony pola karnego i po pięknym strzale pokonał Maxa.

W drugiej połowie Audax zagrał bardziej agresywnie w ataku, ale stracił drugiego gola. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Andreasa Pereirę, Thomás Kayck zaplątał się i skierował piłkę do własnej bramki, zwiększając przewagę Rubro-Negro. Po zdobyciu gola, Paulo Sousa wprowadził wiele zmian, a zespół pogorszył swoją grę. Drużyna Angra dos Reis kontynuowała presję i w ten sposób zdobyła bramkę po wykorzystaniu błędu Léo Pereiry. Obrońca źle przyjął piłkę we własnym polu karnym, a ta spadła pod nogi Hugo Sanches, który pokonał Hugo Souzę. W końcowych minutach gry, Pedro mógł podwyższyć wynik dla Flamengo po świetnym podaniu od Gabiego, ale jeden z obrońców wybił futbolówkę z linii bramkowej. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:! dla Rubro-Negro.

Dzięki zwycięstwu Flamengo ma na swoim koncie 10 punktów i zajmuje czwarte miejsce w tabeli Taça Guanabara. Podopieczni trenera Paulo Sousy wrócą na boisko w niedzielę, kiedy to zmierzą się z Nova Iguaçu, także na stadionie Raulino de Olivera w ramach 6. kolejki rozgrywek.

Po strzeleniu pięknego gola, Gabigol podbiegł do trybun i świętował z zaciśniętą pięścią w powietrzu. Napastnik wykonał ten gest po narzekaniu na rasistowski atak po meczu z Fluminense, kiedy został nazwany "małpą" przez kibiców Tricolor. Sprawa zostanie przeanalizowana przez Sąd Sportowy Rio de Janeiro (TJD).

Paulo Sousa usłyszał słynne okrzyki "osioł, osioł" od nielicznych fanów obecnych na trybunach stadionu Volta Redonda. Pierwszy raz, gdy pierwsza połowa zbliżała się do końca, na kilka minut przed bramką Gabiego, a drugi raz podczas pierwszej fali zmian (weszli Willian Arão, Cleiton i Marinho; zeszli Thiago Maia, Filipe Luís i Giorgian De Arrascaeta).

AUDAX 0 X 1 FLAMENGO - 5. KOLEJKA TAÇA GUANABARA

STADION: Raulino de Oliveira, Volta Redonda (RJ).
ARBITER: Rafael Martins de Sá.
ASYSTENCI: Lilian da Silva Fernandes Bruno, Thayse Marques Fonseca.
WIDZÓW: 3.002.
ŻÓŁTE KARTKI: Thomás Kayck, Lucas Mota (AUD)/ Cleiton, Willian Arão (FLA).
BRAMKI: 45'+2' Gabriel Barbosa (0-1); 54' Thomás Kayck (sam.) (0-2); 72' Hugo Sanches (1-2).

AUDAX RIO: Max; Lucas Mota, Lucão, Thomás Kayck, Thiagão (76' Maxwell); Fernando Medeiros, Léo Bueno (62' Grafite), João Victor; Carlinhos (62' Anderson Lessa), Misael (56' Danilo), Hugo Sanches. TRENER: Alex Alves.

FLAMENGO: Hugo Souza; Isla, Léo Pereira, Filipe Luís (59' Cleiton); Matheuzinho (76' Éverton Ribeiro), Andreas Pereira; Thiago Maia (58' Willian Arão), Lázaro, Arrascaeta (59' Marinho); Gabriel Barbosa, Pedro (87' Diego). TRENER: Paulo Sousa.