Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Bahia - Flamengo

Raport pomeczowy Bahia - Flamengo

Flamengo odniosło swoje pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tegorocznej edycji Campeonato Brasileiro. W sobotnim meczu na stadionie Arena Fonte Nova, który otwierał zmagania 6. kolejki ligowej, Rubro-Negro po przeciętnym występie wygrali 3:2 z Bahią. Dzięki zdobytym trzem punktom, Rubro-Negro mają teraz na swoim koncie 9 oczek i tymczasowo awansowali na czwarte miejsce w tabeli.

Gospodarze kończyli spotkanie grając w dziewiątkę, po tym, jak w odstępie trzech minut czerwoną kartkę otrzymali Rezende i Kanu. Pomimo gry w przewadze dwóch zawodników, podopieczni trenera Jorge Sampaoliego do samego końca musieli drżeć o utrzymanie prowadzenia, gdyż Bahia dążyła do wyrównania, którego ostatecznie nie osiągnęła.

PIERWSZA OTWARTA POŁOWA I PEŁNA GOLI

Pierwsza połowa była bardzo dynamiczna, obie drużyny chciały zaatakować. Flamengo okazało się bardziej skuteczne i trzykrotnie pokonało bramkarza rywali. Najpierw bramkę zdobył Matheus França, następnie Gabriel Barbosa wykorzystał rzut karny, a już w doliczonym czasie gry David Luiz po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w koszulce Rubro-Negro. Bahia oddała więcej strzałów niż przeciwnik, ale udało jej się zdobyć tylko jedną bramkę, którą zdobył Biel.

SAMPAOLI DOKONUJE AŻ PIĘCIU ZMIAN W PRZERWIE

Sampaoli dokonał aż pięciu zmian w przerwie, w tym zastąpił bramkarza Matheusa Cunhę na Santosa. Decyzja trenera Flamengo była czymś niespotykanym w elicie brazylijskiego futbolu.

BAHIA Z DWOMA CZERWONYMI KARTKAMI PRAWIE WYRÓWNUJE

W drugiej połowie Bahia wróciła bardziej zrównoważona i szybko zmniejszyła stratę dzięki bramce Ademira w 51. minucie. Gospodarze starali się naciskać, ale ich zadanie stało się trudniejsze w 74. minucie, gdy Rezende otrzymał swoją drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Trzy minuty później kolejny obrońca zobaczył czerwoną kartkę: Kanu. Oczekiwano, że Flamengo będzie miało pełną kontrolę nad meczem, ale tak się nie stało. Bahia stworzyła szanse na wyrównanie, ale nie udało jej się tego dokonać.

NASTĘPNE MECZE

Bahia powraca na boisko w Campeonato Brasileiro w najbliższą sobotę, kiedy na stadionie Arena Fonte Nova zmierzy się z Goiás. Przed tym, w nocy z środy na czwartek, w ramach Copa do Brasil, podopieczni trenera Renato Paivy zmierzą się na wyjeździe z Santosem. Flamengo, które zagra przeciwko Fluminense w nocy z wtorku na środę, na stadionie Maracanã, w ramach Copa do Brasil, powróci na boisko w Campeonato Brasileiro w niedzielę, w grze przeciwko Corinthians.

BAHIA 2X3 FLAMENGO - 6. KOLEJKA CAMPEONATO BRASILEIRO

STADION: Arena Fonte Nova w Salvadorze (BA).
ARBITER: Paulo César Zanovelli da Silva (FIFA-MG).
ASYSTENCI: Bruno Boschilia (FIFA-PR), Marcyano da Silva Vicente (MG).
VAR: Wagner Reway (FIFA-PB).
ŻÓŁTE KARTKI: Vitor Hugo, Kanu, Yago Felipe, Rezende (BAH); Vidal, Arrascaeta, Ayrton Lucas, Léo Pereira, Fabrício Bruno (FLA).
CZERWONE KARTKI: 74' Rezende, 77' Kanu (BAH).
BRAMKI: 22' Matheus França (0:1), 28' Gabriel Barbosa (0:2), 34' Biel (1:2), 45'+3' David Luiz (1:3), 51' Ademir (2:3).

BAHIA: Marcos Felipe; Kanu, Vitor Hugo (46' Ademir), Rezende; Jacaré, Yago Felipe (60' Acevedo), Thaciano, Cauly, Matheus Bahia (10' Ryan); Biel, Arthur Sales (74' Layly). TRENER: Renato Paiva.

FLAMENGO: Matheus Cunha (46' Santos); Fabrício Bruno, David Luiz (46' Wesley), Léo Pereira; Ayrton Lucas, Thiago Maia (46' Pulgar), Victor Hugo, Arrascaeta, Matheus França (46' Vidal), Éverton Cebolinha (46' Bruno Henrique); Gabriel Barbosa. TRENER: Jorge Sampaoli.