Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Bahia - Flamengo

flamengol.net

Raport pomeczowy Bahia - Flamengo

Flamengo odniosło ważne zwycięstwo nad Bahią, wygrywając 1:0 na stadionie Fonte Nova i zyskało przewagę w walce o miejsce w półfinale Copa do Brasil. Gospodarze narzucili swój styl gry, kontrolowali większość spotkania, stworzyli wiele okazji, ale zawiedli w wykończeniu akcji. W przeciwieństwie do nich, Rubro-Negro zagrali zachowawczo, wykorzystując błąd defensywy przeciwnika i zdobyli jedynego gola w meczu, którego strzelcem był Bruno Henrique po rzucie rożnym.

PIERWSZA POŁOWA

Flamengo rozpoczęło nieco lepiej na Fonte Nova, naciskając w ataku i angażując w akcje wielu zawodników. Jednak szybko Bahia zdołała odnaleźć swój rytm szybkich podań w środku pola i zaczęła przejmować kontrolę nad Rubro-Negro. Éverton Ribeiro z daleka i Thaciano z pola karnego byli bliscy zdobycia bramki po dobrych strzałach. Podopieczni trenera Tite mieli dobrą okazję, kiedy po podaniu Luiza Araújo, Gérson był sam na sam z bramkarzem, ale jego strzał został zablokowany przez Kanu. W końcówce Tricolor zorganizowali kolejną ofensywę na połowie przeciwnika, oddając trzy strzały z rzędu, co zmusiło obronę Rubro-Negro do wysiłku.

DRUGA POŁOWA

Gra zmieniła się po przerwie. Flamengo rzuciło się do ataku, przejęło kontrolę nad meczem i zaczęło naciskać obronę Bahii. W 50. minucie Nicolás de la Cruz wykonał rzut rożny, obrona Bahii popełniła błąd, a Bruno Henrique oddał strzał głową, zdobywając gola. Stopniowo gospodarze odzyskali równowagę w spotkaniu, szukając wyrównania i stworzyli dobre okazje dzięki Thaciano i Lucho Rodríguezowi. Wytrzymałość zawodników środka pola nie była już taka sama jak w pierwszej połowie, a drużyna zaczęła tracić na skuteczności w niebezpiecznym momencie, kiedy Rubro-Negro zaczęli wykorzystywać wolne przestrzenie za obroną, dzięki Michaelowi. Rogério Ceni dokonał serii zmian, aby zwiększyć intensywność swojej drużyny, co przyniosło zagrożenie. W końcówce Rodríguez zmarnował niesamowitą okazję, będąc sam na sam z Matheusem Cunhą, który dokonał znakomitej obrony i gospodarze zabrakło czasu na wyrównanie.

UZYSKANA PRZEWAGA

Dzięki temu zwycięstwu Flamengo, aby awansować do półfinału Copa do Brasil, może zremisować w rewanżu, który odbędzie się na stadionie Maracanã. Tricolor muszą wygrać różnicą co najmniej dwóch bramek, aby awansować bezpośrednio.

ZMARTWIENIA WE FLAMENGO

Dwóch kolejnych zawodników Flamengo odczuwało ból i może opuścić nadchodzące mecze. Najpierw Nicolás de la Cruz zgłosił problem z tylną częścią prawego uda i został zastąpiony przez Michaela w drugiej połowie. W końcowych minutach napastnik niefortunnie postawił stopę i również poczuł ból w tej samej części ciała. Jeden z kluczowych zawodników zespołu w tym sezonie, Gérson, opuścił boisko w drugiej połowie, narzekając na duszności. Został odprowadzony do szatni, ale nie powinno to stanowić problemu w nadchodzących meczach.