Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Bangu - Flamengo

flamengol.net

Raport pomeczowy Bangu - Flamengo

Grając zespołem złożonym głównie z zawodników U-20, Flamengo zremisowało 1:1 z Bangu w spotkaniu rozgrywanym w nocy z wtorku na środę na stadionie Raulino de Oliveira w Volta Redonda. Mecz lepiej rozpoczęli Alvirrubro i już na początku prawie strzelili gola wywierając duży nacisk na młodą drużynę Rubro-Negro.

Przy niewielkiej interakcji między graczami Flamengo, Bangu objęło prowadzenie dzięki bramce Renatinho w ostatnich minutach pierwszej połowy. W końcowej fazie konfrontacji, Rubro-Negro poprawili się i wykorzystali błąd obrony przeciwnika, aby doprowadzić do wyrównania. Mateusão ukradł piłkę Patrickowi i zagrał do Lorrana, który oddał piękny strzał z ostrego kąta. 16-latek został najmłodszym strzelcem gola w historii Flamengo.

LORRAN NAJMŁODSZYM STRZELCEM

Mając 16 lat, 6 miesięcy i 20 dni, Lorran został najmłodszym strzelcem w historii Flamengo. Uważany za największy talent sektora młodzieżowego Rubro-Negro, młody ofensywny pomocnik tym samym wyprzedził Viníciusa Júniora, który pierwszy raz trafił do siatki mając 17 lat. Grając daleko poza bramką, Lorran był jednym z najlepszych graczy na boisku. Po występie jako starter, 16-latek nabrał pewności siebie i rozwijał się głównie w drugiej połowie, grając z dużą osobowością. To był pierwszy raz, kiedy ofensywny pomocnik wystąpił w wyjściowym składzie pierwszego zespół Flamengo.

RODRIGO CAIO Z POWROTEM NA BOISKU

Wybrany na kapitana Rodrigo Caio wrócił na boisko po długiej przerwie spowodowanej problemami fizycznymi. Obrońca swój ostatni mecz rozegrał w dniu 15 lipca ubiegłego roku przeciwko Corinthians. Następnie zawodnik musiał przejść operację, aby skorygować kontuzję łąkotki w lewym kolanie. Nie idąc na kompromis w żadnym momencie meczu, defensor pokazał przywództwo, wspierając Gabriela Nogę na ławce rezerwowych. Młody obrońca chwilę po wejściu na murawę doznał kontuzji i musiał opuścić boisko.

SYTUACJA W TABELI

Nawet po remisie Flamengo nadal prowadzi w Taça Guanabara, teraz z 11 punktami - o dwa oczka więcej niż Fluminense, które ma dwa mecze mniej. Niepokonane Bangu kontynuuje dobrą kampanię w tegorocznych rozgrywkach stanowych i pozostaje na trzecim miejscu z ośmioma punktami.