Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Bolívar - Flamengo

Raport pomeczowy Bolívar - Flamengo

W nocy z czwartku na piątek, Flamengo przegrało 0:1 z Bolívarerm w La Paz, ale awansowało do ćwierćfinału Copa Libertadores. Dzięki bramce zdobytej przez Bruno Sávio boliwijski zespół wygrał, jednak zeszłotygodniowy triumf 2:0 na stadionie Maracanã zapewnił Rubro-Negro po raz kolejny miejsce wśród ośmiu najlepszych drużyn Ameryki.

RYWAL W ĆWIERĆFINALE

W ćwierćfinale Copa Libertadores Flamengo zmierzy się z Peñarolem. Pierwszy mecz odbędzie się na stadionie Maracanã, a rewanż na obiekcie Campeón del Siglo w Montevideo. Spotkania kolejnej rundy odbędą się w tygodniach 18 i 25 września, a terminy oraz godziny zostaną ogłoszone przez Południowoamerykańską Konfederację Piłki Nożnej (CONMEBOL).

PRZEBIEG MECZU

Pierwsza połowa to dominacja Bolívar na wysokości 3640 metrów nad poziomem morza w La Paz. Zgodnie z charakterystyką spotkań boliwijskiego zespołu u siebie drużyna rozpoczęła mecz ofensywnie, wykorzystując boczne sektory boiska i dośrodkowania w pole karne. Jednak obrona Flamengo z Fabrício Bruno i Léo Pereirą w środku radziła sobie dobrze. Zespół z Rio de Janeiro miał dobrą szansę w 16. minucie, kiedy Gérson otrzymał podanie od Nicolása de la Cruza, ale próbując minąć bramkarza Lampe, zmarnował okazję na otwarcie wyniku.

W drugiej połowie, potrzebując korzystnego wyniku, Bolívar mocno naciskał na Flamengo. Bruno Sávio otworzył wynik po pięknym podaniu od Fábio Gomesa. Boliwijski zespół nadal atakował, zagrażając za sprawą Henry'ego Vacy i Ramiro Vacy, ale Agustín Rossi wykazał się znakomitą grą, utrzymując minimalną porażkę, która dała Flamengo awans do ćwierćfinału.

NOC ROSSIEGO

Argentyński bramkarz był bohaterem meczu. Szczególnie w drugiej połowie Agustín Rossi dokonał wielu znakomitych interwencji. Obrona strzału z dystansu Henry'ego Vacy była kluczowa, ponieważ Bolívar mógł podwyższyć wynik na 2:0 w 81. minucie spotkania. Rossi był najlepszym zawodnikiem na boisku.

NASTĘPNY MECZ

Flamengo wraca na boisko w nocy z niedzieli na poniedziałek, kiedy zmierzy się z Red Bull Bragantino na stadionie Maracanã. Rubro-Negro zajmują czwarte miejsce w tabeli Campeonato Brasileiro z 41 punktami, pięcioma punktami straty do lidera, Botafogo, mając jedno zaległe spotkanie.

BOLÍVAR 1:0 FLAMENGO - 1/8 FINAŁU COPA LIBERTADORES

STADION: Hernando Siles w La Paz (BOL).
ARBITER: Yael Falcón (ARG).
ASYSTENCI: Facundo Rodríguez (ARG), Maximiliano del Yesso (ARG).
VAR: Mauro Vigliano (ARG).
ŻÓŁTE KARTKI: Anderson Jesus (BOL); De la Cruz, Gérson (FLA).
CZERWONA KARTKA: 89’ Anderson Jesus (BOL).
BRAMKA: 57’ Bruno Sávio (1:0).

BOLÍVAR: Lampe; Jesús Sagredo (68’ Yomar Rocha), Orihuela, Anderson de Jesus, José Sagredo, Justiniano, Saucedo (73’ Henry Vaca), Ramiro Vaca; Bruno Sávio, Oviedo, Fábio Gomes. TRENER: Flavio Robatto.

FLAMENGO: Rossi; Varela, Fabrício Bruno, Léo Pereira, Ayrton Lucas; Pulgar, Léo Ortiz, De la Cruz (74’ David Luiz), Gérson (81’ Evertton Araújo); Luiz Araújo, Carlinhos (74’ Bruno Henrique). TRENER: Tite.