Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Botafogo - Flamengo

flamengol.net

Raport pomeczowy Botafogo - Flamengo

Słaba gra, zwłaszcza w pierwszej połowie sobotniego klasyku na Nilton Santos z Botafogo sprawiła, że Flamengo przegrało 1:2 i znacznie zmniejszyło swoje szanse na zdobycie mistrzostwa. Alvinegro bez skrupułów wykorzystali błędy obronne Rubro-Negro i po 30 minutach prowadzili 2:0 po golach Erika i Leo Valencii. Kontaktową bramkę na początku drugiej połowy zdobył Vitinho, ex Botafogo, który został wygwizdany podczas meczu przez publiczność.

BOTAFOGO 2 X 1 FLAMENGO

Stadion: Estádio Nilton Santos.
Arbiter: Bráulio da Silva Machado (SC)​
Asystenci: Kleber Lúcio Gil (SC) e Neuza Inês Back (SC).
Żółte kartki: Gatito, Carli, Gilson e Lindoso (Botafogo); Réver, Renê, Cuéllar, Diego, Paquetá e Arão (Flamengo)
Widzów: 19.267
Gole: 18' Erik (1-0); 29' Leo Valencia (2-0); 49' Vitinho (2-1)

Botafogo: Gatito; Marcinho, Carli, Rabello, Gilson (65' Moisés); Lindoso, Matheus Fernandes, Leo Valencia (90' Renatinho); Erik, Luiz Fernando (71' Rodrigo Pimpão), Brenner. Trener: Zé Ricardo.

Flamengo: César; Pará (71' Rodinei), Léo Duarte, Réver, Renê; Cuéllar (35' Diego), Arão, Paquetá, Éverton Ribeiro (76' Marlos Moreno), Vitinho, Uribe. Trener: Dorival Júnior.