Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Botafogo - Flamengo

flamengol.net

Raport pomeczowy Botafogo - Flamengo

Zamieszanie, wiele fauli, czerwona kartka i gol na końcu. Botafogo i Flamengo rozegrali między sobą gorący klasyk w czwartkowy wieczór na stadionie Nilton Santos. A Rubro-Negro dostali to, co najlepsze: wygrali 1:0 po bramce strzelonej przez Lincolna w 89 minucie spotkania i utrzymali ośmiopunktową przewagę nad drugim w tabeli Palmeiras. Z kolei Alvinegro odnieśli swoją czwartą porażkę z rzędu i znaleźli się w strefie spadkowej.

Agresywna gra w pierwszej połowie podopiecznych trenera Alberto Valentima sprawiła, że Flamengo nie mogło grać swojej piłki i chociaż mieli większe posiadanie piłki, to nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką rywala. Jednak po czerwonej kartce dla Luiza Fernando na początku drugiej części gry, goście cofnęli się do głębokiej obrony, Rubro-Negro przeprowadzali atak za atakiem, lecz nie mogli przebić się przez szczelny blok obronny rywala. Dopiero w końcówce dośrodkowanie Bruno Henrique na gola zamienił młody Lincoln, który kilka minut wcześniej wszedł na plac gry.

Flamengo wraca na boisko w niedzielę, kiedy będzie podejmować Bahię na stadionie Maracanã. Z kolei następnego dnia Botafogo zmierzy się z Avaí na stadionie Nilton Santos.

BOTAFOGO 0 X 1 FLAMENGO

Stadion: Nilton Santos, Rio de Janeiro (RJ)
Arbiter: Leandro Pedro Vuaden (RS)
Asystenci: Rafael da Silva Alves (RS), Lucio Beiersdorf Flor (RS)
VAR: Wagner Reway (Fifa/PB)
Widzów: 23.092
Żółte kartki: Alberto Valentin, Fernando, Luiz Fernando, Carli, Gabriel, Jean (BOT), Jorge Jesus, Pablo Marí, Rafinha (FLA)
Czerwona kartka: 54' Luiz Fernando (BOT)
Bramka: 89' Lincoln (0-1)

BOTAFOGO: Gatito Fernández; Fernando, Carli, Gabriel, Yuri; Cícero, João Paulo, Alex Santana (72' Jean), Leo Valencia (87' Lucas Barros); Luiz Fernando, Igor Cássio (90' Victor Rangel). Trener: Alberto Valentim

FLAMENGO: Diego Alves; Rafinha, Rodrigo Caio, Pablo Marí, Renê; Arão, Gerson (84' Lucas Silva), Éverton Ribeiro; Vitinho (77' Lincoln,), Bruno Henrique, Gabriel Barbosa (90' Piris da Motta). Trener: Jorge Jesus