Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Bragantino - Flamengo

Raport pomeczowy Bragantino - Flamengo

Red Bull Bragantino przejechało się po Flamengo w Bragança Paulista w meczu rozgrywanym w ramach 11. kolejki Brasileirão i wszedło do walki o G-6. Drużyna gospodarzy zmiażdżyła Rubro-Negro aż 4:0 za sprawą młodego napastnika Mosquery, który strzelił dwa gole. Porażka przerwała serię 10 meczów bez porażki podopiecznych trenera Jorge Sampaoliego, którzy tracą osiem punktów do lidera Botafogo.

KONIEC SERII BEZ PORAŻKI

Flamengo zagrało nie do poznania, z nieszkodliwym atakiem, niekreatywnym środkiem pola i błędami linii obrony. Zespół nie potrafił utrzymać piłki na połowie przeciwnika, sięgał po długie podania i cierpiał przez całe 90 minut. David Luiz zaklasyfikował porażkę jako najgorszą w Brasileirão. Rubro-Negro zakończyli serię 10 meczów bez porażki, spadając na czwarte miejsce w tabeli.

ZASŁUŻONE ZWYCIĘSTWO

Wysoki wynik odzwierciedlał to, co działo się na boisku. Red Bull Bragantino oddało aż 30 strzałów na bramkę i przez większość czasu dominowało na połowie przeciwnika. Flamengo natomiast często sięgało po długie podania, nie miało środka pola i stworzyło bardzo niewiele okazji. Podopieczni trenera Jorge Sampaoliego opuścili boisko mając tylko jeden strzał na bramkę, a Lucão nie był zmuszony do żadnej interwencji.

KOLEJNY MECZ

Flamengo wróci na boisko w najbliższą niedzielę, kiedy zagra na Vila Belmiro z Santosem w 12. kolejce Campeonato Brasileiro. Spotkanie zostanie rozegrane przy pustych trybunach z uwagi na karę zamknięcia stadionu na sześć meczów jaki otrzymało Peixe.

RED BULL BRAGANTINO 4 x 0 FLAMENGO - 11. KOLEJKA CAMPEONATO BRASILEIRO

STADION: Nabi Abi Chedid w Bragança Paulista (SP).
ARBITER: Anderson Daronco (FIFA/RS).
ASYSTENCI: Maurício Penna (RS), Thiaggo Labes (SC).
VAR: Pablo Ramon Gonçalves Pinheiro (FIFA/RN).
BRAMKI: 40' Eduardo Santos (1:0), 49' Mosquera (2:0), 76' Alerrando (3:0), 81' Mosquera (4:0).

RED BULL BRAGANTINO: Lucão; Juninho Capixaba, Eduardo Santos, Juan Patrick; Jadsom Silva (63' Aderlan), Eric Ramires (83' Praxedes), Matheus Fernandes, Lucas Evangelista (83' Gustavinho); Vitinho (63' Marcos Vinicios), Mosquera, Eduardo Sasha (72' Alerrando). TRENER: Pedro Caixinha.

FLAMENGO: Matheus Cunha; Wesley, Fabrício Bruno, David Luiz, Léo Pereira (60' Ayrton Lucas); Thiago Maia, Arrascaeta (86' Victor Hugo), Gérson, Éverton Ribeiro (46' Erick Pulgar); Éverton Cebolinha (86' André), Pedro (60' Bruno Henrique). TRENER: Jorge Sampaoli.