Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Corinthians - Flamengo

Raport pomeczowy Corinthians - Flamengo

Grając u siebie, Corinthians wygrało 1:0 z Flamengo w meczu rozgrywanym na Neo Química Arena w ramach 16. kolejki Campeonato Brasieliro. Zwycięski gol dla gospodarzy został jednak strzelony przez gracza Rubro-Negro, a dokładnie mówiąc Rodineiego. Prawy obrońca skierował futbolówkę do własnej bramki, próbując przyjąć piłkę po dośrodkowaniu Gustavo Silvy w 52 minucie gry.

Dzięki zwycięstwu, Corinthians, które otwierało kolejkę na czwartej pozycji w lidze, ma teraz na swoim koncie 29 punktów i tymczasowo objęło pozycję wicelidera. Drużynę z São Paulo wciąż może wyprzedzić Atlético Mineiro, które w niedzielę zmierzy się z São Paulo. Flamengo zajmuje ósme miejsce z 21 punktami i może stracić pozycję na rzecz Botafogo.

Sprawiając, że czynnik gospodarza miał znaczenie, Corinthians zaczęło dyktować rytm meczu i dusić Flamengo w pierwszych minutach. Dominacja nie przekształciła się jednak w stworzone okazje bramkowe. Do tego stopnia, że po wyrwaniu się z presji najlepsze szanse mieli Rubro-Negro: głownie za sprawą strzału Vitinho, który jednak został sparowany na słupek przez Cássio. W 33. minucie spotkania, trener gospodarzy Vítor Pereira został odesłany do szatni za narzekanie na niepodyktowanie rzutu karnego po rzekomym faulu Ayrtona Lucasa na Adsonie.

Corinthians osiągnęło cel na początku drugiej części gry. W 52. minucie Gustavo Silva dośrodkował w pole karne, Rodinei próbował przyjąć futbolówkę, ale zrobił to tak niefortunnie, że posłał ją do własnej bramki. Niedługo potem Cássio ponownie uchronił swój zespół od straty gola wykonując dwie świetne obrony w jednej akcji Flamengo, najpierw broniąc uderzenie Gabriela Barbosy, a następnie poprawkę Victora Hugo. Mecz zapalił się w ostatnich minutach. Róger Guedes prawie podwyższył wynik gry w 90. minucie, a Pedro po kontrataku omal nie doprowadził do wyrównania.

CORINTHIANS 1 X 0 FLAMENGO - 16. KOLEJKA CAMPEONATO BRASILEIRO

STADION: Neo Química Arena, São Paulo, Brasil
ARBITER: Ramon Abatti Abel (SC)
ASYSTENCI: Kléber Lúcio Gil (FIFA/SC), Guilherme Dias Camilo (FIFA/MG)
VAR: Emerson de Almeida Ferreira (MG)
​WIDZÓW: 44.055
ŻÓŁTE KARTKI: Rafael Ramos, Giovane (Corinthians); Fabrício Bruno, Pedro, João Gomes, Gabriel Barbosa (Flamengo)
CZERWONA KARTKA: Vítor Pereira (Corinthians)
BRAMKA: 52' Rodinei (sam.) (1:0)

CORINTHIANS: Cássio; Rafael Ramos (65' Bruno Méndez), Gil, Raul Gustavo, Fábio Santos; Cantillo (46' Roni), Du Queiroz, Giuliano (65' Bruno Melo); Adson (80' Giovane), Róger Guedes, Lucas Piton (46' Gustavo Mosquito). TRENER: Vítor Pereira.

FLAMENGO: Santos; Rodinei, Fabrício Bruno, Rodrigo Caio (23' Gustavo Henrique), Ayrton Lucas; João Gomes, Thiago Maia (61' Marinho), Victor Hugo (81' Lázaro), Matheus França (60' Pedro); Vitinho (61' Éverton Ribeiro), Gabriel Barbosa. TRENER: Dorival Júnior.