Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Corinthians - Flamengo

flamengol.net

Raport pomeczowy Corinthians - Flamengo

Z pomocą ponad 45 tysięcy kibiców Corinthians wygrało 2:1 z Flamengo w niedzielę na Neo Química Arena w meczu 25. kolejki Brasileirão, zdobywając cenne trzy punkty w walce o utrzymanie. Talles Magno i Ángel Romero zdobyli bramki dla Timão, które chwilowo opuściło strefę spadkową, podczas gdy Pedro trafił dla Rubro-Negro, którzy utknęli w tabeli i widzą lidera coraz dalej. Przez większość spotkania pojedynek był wyrównany, ale gdy Flamengo brakowało skuteczności w ataku, Corinthians pokazało zaangażowanie i było bardziej efektywne. W doliczonym czasie gry doszło do bójki między zawodnikami, która zakończyła się czerwonymi kartkami dla Yuri Alberto, Cacá i Carlosa Alcaraza.

PIERWSZA POŁOWA

Pierwsza połowa była intensywna na Neo Química Arena. Dla Corinthians mecz zaczął się od konieczności dokonania zmiany: Héctor Hernández doznał kontuzji, a w 6. minucie zastąpił go Yuri Alberto. Zagrzewani przez kibiców, piłkarze Timão zdołali trafić do siatki w 7. minucie po strzale głową Félixa Torresa, jednak sędzia odgwizdał spalonego, co potwierdził VAR. Z jednej strony Garro zmusił Agustína Rossiego do dobrej interwencji, z drugiej Bruno Henrique również sprawiał trudności Hugo Souzie. Jednak w 25. minucie to gospodarze wyszli na prowadzenie. Po błędzie Davida Luiza, Yuri Alberto idealnie dośrodkował, a Talles Magno strzelił głową. Odpowiedź Rubro-Negro przyszła w 36. minucie, gdy Pedro wykorzystał rzut karny, podyktowany po interwencji VAR-u za zagranie ręką José Martíneza po dośrodkowaniu Guillermo Vareli. Do końca pierwszej połowy oba zespoły próbowały zdobyć drugiego gola, ale bez skutku.

DRUGA POŁOWA

Druga połowa zaczęła się dynamicznie. Już po kilku sekundach Carlos Alcaraz znalazł się sam na sam z Hugo Souzą, który zdołał dotknąć piłki, zanim został minięty. Pod presją, Flamengo znów próbowało zaatakować, gdy Pedro oddał precyzyjny strzał. Jednak wkrótce Corinthians odzyskał kontrolę na boisku i zagroził po strzale głową Matheusa Bidu. W 60. minucie, po szybkiej wymianie podań, Timão zdobyło drugiego gola. Garro podał piękną piłkę w głąb pola, a Ángel Romero skierował ją do siatki, nie dając Agustínowi Rossiemu żadnych szans. W niekorzystnej sytuacji Flamengo dokonało zmian, próbując wyrównać, ale bezskutecznie. W doliczonym czasie gry doszło do zamieszania między zawodnikami obu drużyn, a Yuri Alberto, Cacá i Carlos Alcaraz zostali wyrzuceni z boiska. Mimo wszystko, Corinthians umiejętnie utrzymał wynik i zdobył ważne punkty w walce o utrzymanie. Punkty, które mogą brakować Rubro-Negro w walce o tytuł mistrza Brasileirão.

SYTUACJA W TABELI

Dzięki tej wygranej Corinthians ma teraz 25 punktów i chwilowo opuścił strefę spadkową (aby pozostać poza nią, Fluminense musi przegrać z São Paulo). Flamengo, które zatrzymało się na 44 punktach, pozostaje na czwartym miejscu, teraz sześć punktów za liderem Botafogo.