Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Cruzeiro - Flamengo

Raport pomeczowy Cruzeiro - Flamengo

W debiucie Tite na ławce szkoleniowej Flamengo, jego podopieczni zwyciężyli 2:0 z Cruzeiro na stadionie Mineirão. Rubro-Negro zdobyli trzy punkty na wyjeździe dzięki golom Ayrtona Lucasa i Pedro. Dzięki tej wygranej, drużyna z Rio de Janeiro awansowała na trzecie miejsce w Campeonato Brasileiro. Gospodarze, którzy jeszcze nie odnieśli zwycięstwa na tym stadionie w 2023 roku, zostali wygwizdani przez swoich kibiców, którzy także protestowali przeciwko Ronaldo, właścicielowi klubu.

Cruzeiro zanotowało czwarty mecz z rzędu bez zwycięstwa w rozgrywkach i zbliża się do strefy spadkowej, mając zaledwie jeden punkt przewagi, co zwiększa ryzyko spadku.

PIERWSZA POŁOWA

Pierwsza połowa miała dwie różne części. W pierwszych 20 minutach, mimo że Flamengo dominowało w posiadaniu piłki, to Cruzeiro miało najlepsze okazje. Zespół z Minas Gerais był bliski otwarcia wyniku po dośrodkowaniu Marlona, które odbił Ayrton Lucas, a Agustín Rossi świetnie obronił.

Od 25. minuty Flamengo zaczęło kontrolować mecz i stwarzało zagrożenie za pomocą Ayrtona Lucasa po lewej stronie. To właśnie po jego akcji padł pierwszy gol dla Rubro-Negro. Lewy obrońca wykorzystał błąd Castána i otworzył wynik spotkania. Chwilę później Wesley został sfaulowany w polu karnym przez Nerisa, a sędzia podyktował jedenastkę. Pedro wykonał rzut karny i powiększył przewagę Flamengo.

DRUGA POŁOWA

W drugiej połowie podopieczni Tite kontrolowali grę, ale nie stworzyli wielu okazji. Cruzeiro ruszyło do ataku i miało kilka szans do zmniejszenia straty, grożąc strzałami z dystansu, przy których Agustín Rossi odbijał futbolówkę przed siebie. Tite dokonał zmian, wprowadzając Giorgiana de Arrascaetę, Gabriela Barbosę i Évertona Cebolinhę, co pozwoliło Flamengo znów kontrolować przebieg gry.

DEBIUT TITE

To był pierwszy mecz Tite w roli trenera Flamengo. Szkoleniowiec wystawił drużynę w systemie z dwoma defensywnymi pomocnikami, Erickiem Pulgarem i Thiago Maia, oraz Gérsonem jako bardziej ofensywnym środkowym pomocnikiem, Éverton Ribeiro i Bruno Henrique wysępili na skrzydłach, a Pedro jako środkowy napastnik. Giorgian de Arrascaeta, Gabriel Barbosa i Éverton Cebolinha byli rezerwowymi, ale weszli na boisko w drugiej połowie. W miejsce zawieszonego Léo Pereiry były selekcjoner reprezentacji Brazylii postawił na Davida Luiza.

DAVID LUIZ OPUŚCIŁ BOISKO PŁACZĄC

Na początku drugiej połowy, David Luiz doznał kontuzji prawej kostki i z płaczem opuścił boisko na noszach. Po meczu Flamengo poinformowało, że zawodnik doznał skręcenia kostki.

GWIZDY I PROTESTY PRZECIWKO RONALDO I RAFAELOWI CABRALOWI

Po kolejnym meczu bez zwycięstwa na stadionie Mineirão w 2023 roku, kibice Cruzeiro zaprotestowali przeciwko zawodnikom i kierownictwu klubu. Podczas spotkania bramkarz Rafael Cabral był wygwizdywany i wyzywany. Protesty skierowano także przeciwko Ronaldo, właścicielowi klubu.