Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - Athletico

Raport pomeczowy Flamengo - Athletico

Po łzach frustracji po zeszłorocznej porażce w Montevideo, kibice Rubro-Negro płaczą teraz ze szczęścia po wygranej w Guayaquil. W finale Copa Libertadores przeciwko Athletico Paranaense, Gabriel Barbosa ponownie zdecydował, jego bramka strzelona ponownie w doliczonym czasie gry - tym razem pierwszej połowy - zapewniła wygraną 1:0.

Ameryka Południowa należy do Flamengo po raz trzeci. Flamengo dołącza do São Paulo, Santosu, Grêmio i Palmeiras, pięciu brazylijskich drużyn, które trzykrotnie triumfowały w Copa Libertadores.

To nie był świetny mecz. I był nawet wyrównany, dopóki Pedro Henrique nie otrzymał czerwonej kartki pod koniec pierwszej połowy. Cztery minuty później, Gabriel Barbosa wykorzystał świetne podanie od Évertona Ribeiro, który rozegrał akcję na boku z Rodineim.

Z jednym zawodnikiem mniej, Furacão rzucił się do przodu w połowie drugiej połowy gry i groził jedynie długimi podaniami.

FLAMENGO 1 X 0 ATHLETICO PARANAENSE - FINAŁ COPA LIBERTADORES

STADION: Monumental Isidro Romero Carbo w Guayaquil (EQU)