Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - Athletico

Raport pomeczowy Flamengo - Athletico

Flamengo zrobiło pierwszy krok do awansu do półfinału Copa do Brasil, wygrywając 2:1 z Athletico Paranaense na stadionie Maracanã. Goście objęli prowadzenie po trafieniu Canobbio, ale trafienia Pedro i Bruno Henrique zapewniły triumf podopiecznym trenera Jorge Sampaoliego.

Pierwsza połowa została określona przez efektywność. Athletico Paranaense przystąpiło do meczu z defensywnym nastawieniem i próbowało grać długimi piłkami. W ten sposób wykorzystało swoją jedyną szansę bramkową, kiedy Agustín Canobbio umieścił piłkę w siatce. Flamengo miało piłkę przez większość czasu, ale nie potrafiło zamienić tego w dogodne okazje. Podopieczni trenera Jorge Sampaoliego mieli tylko dwie szanse: jedną z rzutu wolnego wykonywanego przez Giorgiana de Arrascaetę i drugą głową Ericka Pulgara, którego strzał obronił Bento.

Po przerwie gospodarze wrócili z większym impetem, wykorzystując posiadanie piłki, aby stwarzać większe zagrożenie. W 54. minucie Giorgian de Arrascaeta został sfaulowany w polu karnym przez Madsona, a Pedro wykorzystał rzut karny, doprowadzając do remisu. Wyjście na prowadzenie nastąpiło również po stałym fragmencie gry. Giorgian de Arrascaeta po rzucie wolnym zagrał piłkę w pole karne, a Bruno Henrique wyskoczył wyżej niż Fernandinho i strzelił głową, pokonując Bento. Athletico Paranaense, które przez większość meczu broniło się, starało się nie otwierać, aby nie stracić trzeciego gola.

REWANŻ

Mecz rewanżowy odbędzie się za tydzień na Arena da Baixada. Flamengo ma przewagę remisu. Każde zwycięstwo Athletico Paranaense prowadzi do serii rzutów karnych.